LIGA4HD/ETAPA A XXIX-A/Calcule încheiate! CNS Cetate Deva este campioană în avans

În penultima etapă a Campionatului Județean de fotbal, echipa CNS Cetate Deva s-a impus, în deplasare, pe terenul Aurului Brad și astfel a devenit matematic campioană cu o etapă înainte de final. VEZI CASETELE TEHNICE ALE JOCURILOR DIN ETAPA A XXIX-A ȘI CLASAMENTELE – juniori și seniori.

10354734_861107097253831_8677916783482122864_n

Partida Aurul Brad – CNS Cetate Deva s-a încheiat cu scorul de 1-3. Golul gazdelor a fost marcat de Ionuț Filipaș care a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 24. Oaspeții au deschis scorul prin Janos Vajda (’10) și s-au desprins decisiv după pauză cu golurile marcate de Dan Suciu (’67) și Raul Lintaru (’88).

Înaintea ultimei etape CNS Cetate Deva totalizează 71 de puncte, cu 6 puncte mai multe decât ocupanta locului 2, Hercules Lupeni (64 puncte). Locul 3 este ocupat de Șoimul Băița (62p).

Astfel, CNS Cetate Deva  va reprezenta județul Hunedoara la barajul de promovare în Liga a III-a care în acest an se va disputa în dublă manșă – tur și retur – cel mai probabil în 20 și 27 iunie.