VIDEO-MINIFOTBAL: Campioana Sud- Vestului României se va decide la Deva

420

Cele mai bune 16 echipe din județele: Alba, Sibiu, Gorj, Mehedinți, Caraș Severin, Timiș și Hunedoara se vor întrece, de astăzi până duminică, la Deva pentru a demonstra că este cea mai bună dar și pentru unul din cele patru locuri care duc la Turneul Final al Campionatului Național 2014-2015.

16-MINIFOTBAL

Cele patru echipe care vor reprezenta judeţul Hunedoara la Turneul Regional al Campionatului Naţional de Minifotbal vor avea de înfruntat adversari puternici, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi naţionale, desfăşurate la Deva.

PRO HD şi MFC Corvinul Hunedoara, câştigătoarele campionatelor  de la Deva şi Hunedoara, vor fi adversare directe în Grupa B a turneului de la Deva care va strânge la un loc cele mai bune 16 echipe din sud-vestul țării.

PRO HD şi MFC Corvinul Hunedoara  sunt cotate ca favorite ale Grupei B şi vor lupta pentru accederea în sferturile de finală cu Roxamy Reşiţa şi Minprest Rovinari.

Avantaje Deva, vicecampioana Devei va face parte din Grupa D, va intrat în cursă din urna a treia valorică și va înfrunta  formaţiile Juventus Sibiu, campioana naţională de acum doi ani, RNC Alba şi Fier Vechi Mediaş.

Iar Joka Bonito, vicecampioana municipiului Hunedoara va face parte din Grupa A alături de echipele HSport Sibiu, AEM Timișoara și Marcă Înregistrată SBL. (vezi programul turneului mai jos.)

Turneul Regional Sud – Vest se va disputa la Deva, la Baza Sportivă „Realsport”, de astăzi până duminică, în paralel cu alte trei turnee similare care se vor desfăşura la Zalău (zona Nord – Vest), Buzău (zona Sud – Est) şi Iaşi (zona Nord – Est).

Cei mai buni merg  în finală

La fiecare turneu participă câte 16 formaţii, iar primele patru se califică mai departe la faza finală care va avea loc la Arad la începutul lunii viitoare, în perioada 3-5 iulie.

Se va juca în sistem fiecare cu fiecare, iar primele două clasate în fiecare grupă se vor califica în sferturi, de unde se vor juca meciuri eliminatorii. Primele patru clasate la finalul turneului vor avea drept de participare la faza finală care va avea loc la Arad, în perioada 3-5 iulie.

CAMPIONATUL REGIONAL SUD – VEST, Deva , 12 – 14 iunie 2015

GRUPA A

 EchipaJVEIGP
1JOKA BONITO – Hunedoara      
2HSPORT SIBIU      
3AEM TIMISOARA      
4MARCA INREGISTRATA, SBL      

 

DataOraTeren                              JoculScor
12.0615.00T1 Joga Bonito – Marca Inregistrata 
12.0615.00T2Hsport Sibiu – AEM Timisoara 
12.0619.00T1Hsport Sibiu – Marca Inregistrata 
12.0619.00T2Joga Bonito – AEM Timisoara 
13.0609.00T1AEM Timisoara – Marca Inregistrata 
13.0609.00T2Joga Bonito – HSport Sibiu 

 

GRUPA B

 EchipaJVEIGP
1PRO-HD DEVA      
2MFC CORVINUL HD.      
3ROXAMY RESITA      
4MINPREST ROVONARI      

 

DataOraTeren                              JoculScor
12.0616.00T1PRO-HD Deva – Minprest Rovinari
12.0616.00T2MFC Corvinul – Roxamy Resita
12.0620.00T1PRO-HD Deva – Roxamy Resita
12.0620.00T2MFC Corvinul – Minprest Rovinari
13.0610.00T1PRO-HD Deva – MFC Corvinul
13.0610.00T2Roxamy Resita – Minprest Rovinari

     

GRUPA C

 EchipaJVEIGP
1AS WMT GIROC, TM.      
2STIINTA CELEI – TG-JIU      
3PHOENIX TURNU-SEVERIN      
4ERIK TEAM RIMBEK, AB.      

 

DataOraTeren                              JoculScor
12.0617.00T1AS WMT Giroc – Erik Team Rimbek
12.0617.00T2Stiinta Celei – Phoenix Turnu-Severin
12.0621.00T1Erik Team Rimbek – Stiinta Celei
12.0621.00T2AS WMT Giroc – Phoenix Turnu-Severin
13.0611.00T1Stiinta Celei – AS WMT Giroc
13.0611.00T2Phoenix Turnu-Severin – Erik Team Rimbek

 

GRUPA D

 EchipaJVEIGP
1JUVENTUS SIBIU      
2RMC 24 ALBA IULIA      
3AVANTAJE DEVA      
4FIER VECHI MEDIAS      

 

DataOraTeren                              JoculScor
12.0614.00T1RMC 24  – Avantaje Deva
12.0618.00T1Juventus Sibiu – Fier Vechi Medias
12.0622.00T1Avantaje Deva – Juventus Sibiu
12.0622.00T2RMC 24 – Fier Vechi Medias
13.0612.00T1Avantaje Deva – Fier Vechi Medias
13.0612.00T2Juventus Sibiu – RMC 24

 

SFERTURI DE FINALA:

 Tragerea la sorți: Urna 1 – echipele clasate pe locul 1

                               Urna 2 – echipele clasate pe locul 2

 două echipe din aceași grupă nu se pot întâlni în sferturi. În caz de egalitate la jocurile din grupă se execută lovituri de la 7 m. Se acordă 2 p la victorie, 1 p la învins.

 SAMBATA, 13 IUNIE 2014

jocORATeren  SCOR
118.001   
219.001   
320.001   
421.001   

 DUMINICA, 14.06.2015

SEMIFINALE

ORATeren  SCOR
09.001INVING 1INVING 2 
10.001INVING 3INVING 4 

 FINALA MICA – LOC 3-4

ORATeren  SCOR
13.001   

FINALA MARE

ORATeren  SCOR
14.001   

 

 

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *