10.7 C
Deva
vineri, martie 29, 2024

FUTSAL/CUPA ROMÂNIEI 2015/Calificare la pas

Autobergamo Deva a învins cu scorul de 9 – 2, la pauză 6 – 1, pe Clujana Cluj Napoca şi a acces în sferurile de finală ale Cupei României, singurul trofeu care îi lipseşte din palmares.

16-FUTSAL.

Cu linia a doua

Jocul disputat aseară în Sala Sporturilor din Deva a fost la discreţia gazdelor care au folosit o formulă de echipă în care li s-au făcut loc jucătorilor mai puţin folosiţi în campionat.

Dintre rezerves-a evidenţiat decarul Cristian Obadă autor a unui hatrick în minutele 2, 15 şi 25 – din lovitură liberă. O impresie bună dar şi urme pe tabela de marcaj au lăsat şi Macingo (3 şi 36), Lucian Popescu (9), Ignat (13), Cristi Matei (foto, 20) şi Lupu (29).

Clujenii, codaşi în Liga 1, şi-au făcut simţită prezenţa cu golurile lui Timiş pentru 2-1 (’5) şi Incze pentru 7-2 (’25).