FOTOGALERIE/FOTBAL/LIGA A IV-A HUNEDOARA/Scorul etapei la Haţeg! Din nou…

96

Pentru a şasea oară în actualul campionat Retezatul Haţeg obţine cea mai categorică victorie. VEZI REZULTATELE ŞI CLASAMENTUL ETAPEI A XIV-A ŞI CASETA TEHNICĂ A JOCULUI RETEZATUL HAŢEG – CFR SIMERIA 8-0!

În cel mai dezechilibrat joc al etapei a XIV-a liderul neînvins al Ligii a IV-a Hunedoara, Retezatul Haţeg şi a consolidat golaverajul pe spatele codaşei CFR Simeria. La capătul unui joc fără contestaţii şi avertismente Retezatul a învins cu 8-0 pe CFR. La pauză a fost 3-0. Paradoxal, scorul a fost deschis de un jucător al echipei oaspete. Juniorul de doar 15 ani al Simeriei, Alexandru Vîrşag a trimis mingea în proprie poartă după doar 5 minute de la startul jocului. Celelalte două goluri ale primei reprize au fost semnate de haţeganii Duma (9’) şi Ovidiu Popesc (19’). Jocul a curs în spre poarta lui Pădurariu – care l-a înlocuit pe Danciu – şi după pauză când pe rând şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor: M. Daj (63’), Şaucă (69’), Silviu Boloş (foto în alb, 73’ şi 80’) şi Perşe (75’). A fost a şasea oară când Haţegul a făcut scorul rundei.

În lipsa căpitanului Iosif Kalai – accidentat – baderola la Retezatul a fost purtată de Alexandru Costea.

[box border=”full”]

CASETA TEHNICĂ

Retezatul Haţeg …………………8 (3)

Tonca – Căpâlnaş, A. Câmpean, Puşcă (75’ Oneasă), And. Crişan – Al. Costea (cpt;), Laslău (46’ M. Daj), Duma (68’ Pătrăşcoiu), Boloş, Perşe, Ov. Popesc (46’ Şaucă). Antrenor: Flaviu Itul.

CFR Simeria……………………..0 (0)

Danciu (cpt; 46’ Pădurariu) – Istrate, V. Rotariu, Budeic, Al. Vîrşag – Ser. Crăciun (60’ C. Luca), Belei, Standoleanu, Morariu (20’ Conea) – D. Sîrbu, Dancs. Antrenor: Adrian Costea.

Arbitru: Daniel Thirt. Asistenţi: Alexandru Thirt şi Andrei Serendiuc (toţi din Călan). Observator: Dorin Nicşa (Călan).

CNS Cetate Deva–    CS Vulcan2–  1
Şoimul Băiţa                             –   Aurul Certej                                         3              –  2
13.Metalul Crișcior1432922–  3411p
14.Minerul Uricani1424816–  2810p