FOTBAL/CUPA ROMÂNIEI/Adversar de acelaşi calibru

376

Echipa FC Hunedoara şi-a aflat adversarul pe care îl va înfrunta în Faza a III-a a Cupei României la fotbal ediţia 2014-2015. Este o formaţie tot de Liga a III-a. VEZI PROGRAMUL!

10273458_283045958549696_8536922452129510740_n

Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal a dat publicităţi astăzi programul jocurilor din Faza a III-a Cupei României-Timișoreana, ediția 2014 – 2015.

Conform tragerii la sorţi asistate reprezentanta judeţului Hunedoara în această etapă a competiţiei, FC Hunedoara va juca cu Metalurgistul Cugir. Ambele echipe sunt înscrise în Liga a III-a.

Meciul este programat să se dispute într-o singură manşă eliminatorie care va avea loc peste exact o săptămână, miercuri 13 august, la Hunedoara pe stadionul „Michael Klein” cu începere de la ora 17:30.

În Faza a III-a: participă cele 36 de echipe calificate din Faza a II-a, adică în total 18 meciuri.

În Faza a II-a, FC Hunedoara a învins, scor 3-1 – după disputarea a două reprize de prelungiri – de conjudeţeana Retezatul Haţeg (L4), în timp ce viitoarea sa adversară Metalurgistul Cugir a stat din lipsă de adversar.

MECIURILE TURULUI III AL CUPEI ROMÂNIEISTADIOANESCOR FINAL
Voinţa Ion Creangă (NT) – FC Cetatea Tg. Neamţ (NT)Comunal („Ion Creangă”)
CSM Paşcani (IS) – CS Ştiinţa Miroslava (IS)CFR (Paşcani)
FC Panciu (VN) – CS Aerostar Bacău (BC)Orăşenesc (Panciu)
CS Inter Cristian (BV) – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (CV)„Inter” (Cristian)
FC Granitul Babadag (TL) – Dunărea Călăraşi (CL)„Granitul” (Babadag)
AS Voinţa Snagov (IF) – CS Inter Clinceni (IF)Voinţa (Ghermăneşti)
Viitorul 2010 Buzău (BZ) – FC Dinamo 2C. Negoescu (Buzău)
ACS FC Viitorul Axintele (IL) – FC Baloteşti (IF)Comunal (Axintele)
AS Arsenal Malu (GR) – FC Ştefăneşti (IF)Comunal (Malu)
AS Valea Ursului (AG) – FC Chindia Târgovişte (DB)Comunal (Bascov)
AS Milcov (OT) – CS Podari (DJ)IPA Metalurgistul (Slatina)
ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – CS Minerul Motru 2008 (GJ)Orăşenesc (Turceni)
CS Pandurii Lignitul 2 Tg. Jiu (GJ) – CS FC Caransebeş (CS)Municipal (Tg. Jiu)
UTA „BD” Arad (AR) – Nuova Becicherecu Mic (TM)Sânicolau Mic (Arad)
FC Hunedoara (HD) – CF Metalurgistul Cugir  (AB)„Michael Klein” (Hunedoara)
CSC Sânmartin (BH) – CS Ineu (AR)„Luceafărul” (Sânmartin)
Avântul Reghin (MS) – FC Arieşul 1907 Turda (CJ)„Avântul” (Reghin)
CS Unirea Jucu (CJ) – ACS FCM Baia Mare (MM)Comunal (Jucu)

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *