FOTBAL Liga a III-a etapa 29. ACS Șirineasa a înregistrat o nouă victorie în deplasare

ACS Șirineasa este neînvinsă în actualul campionat și ar fi nedrept să rateze promovarea în liga superioară la dacă va fi depunctată la protesul celor de la CSM Şcolar Reşiţa.Formația din Valea Jiului a obţinut o victorie meritată în deplasarea de la CSM Lugoj, unde oaspeții s-au impus cu scorul de 2-1 pin golurile înscrise de Stoenac(minutul 2) şi Honciu (minutul 32). Gazdele au redus din handicap,prin Szekely (minutul 63), dar experienţa celor de la ACS Șirineasa şi-a spus cuvântul. A fost victoria de care Şirineasa avea nevoie ca să își asigure eventuala promovare și în cazul în care va fi depunctată dar dacă va câştiga şi ultimul meci de la Petroşani(poate fi doar o formalitate) cu Gloria Cermei, atunci va fi cert promovată