Fotbal din campionatul județean Liga a V-a

Fotbal din campionatul județean Liga a V-a

Rezultatele etapei  cu nr. 13 din 20 noiembrie 2016

AS Mureşul Pricaz – AS Cerna Lunca Cernii  15 – 0 (7 – 0)

Apati Paul min. 11, 13, 31, 37, 64, 66, 77, 86, Ardelean Gheorghe min. 21, Buna Bobby  min. 23, 35, 58, Rill Alexandru min. 25, Gălăţanu Cristian min. 41, Buta Cornel min. 85.

AS Sântămăria Orlea  – AS Măgura Pui 2010 0-1 (0-1) joc întrerupt în min. 71

     Lupulescu Ionuţ min. 31

CSM Mihai Viteazu Vulcan – ACS Agrocompany Băcia  7 – 0 (1 – 0)

Buduroi Cătălin min. 39, 87, Şilip Andrei min. 49, 51, 62, Pîrvulescu Andrei min. 53, 55.

AS Santos Boz  – CS Comunal Ilia  2 – 6 (0 – 2)

Todea Alin min. 60, 79/ Goronea Emil min. 7, 40, Danc Daniel min. 73, Moga Nicolae min. 83, Ţuligă Raul min. 88, Moldovan Dacian min. 89.

CS Ghelari – AS Victoria Dobra 0 – 2 (0 – 0)

Pasere Adrian min. 60, Hîrceagă Claudiu min. 75

CSM Dacia Orăştie 2010  – AS Zarandul Crişcior  6 – 0 (4 – 0)

Nicolescu Sorin min. 1, 16, 51, Dreptate Darius min. 6, Pop Alin min. 24, Ungureanu Florin min. 61.

AS Ponorul Vaţa  – ACS Dacia Boşorod 2016  joc nedisputat(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

AS Berianul Beriu  – AS Sargeţia Bretea Română 2 – 3 (0 – 2)

Etapa viitoare 27.11.2016

Sargeţia Bretea Română- CS Comunal Ilia

AS Măgura 2010 Pui- AS Berianul Beriu

AS Zarandul Crişcior- AS Sântămăria Orlea

Cerna Lunca Cernii- Dacia 2010 Orăştie

Dacia Boşorod 2016- AS Mureşul Pricaz

Agrocompany Băcia- AS Ponorul Vaţa

AS Victoria Dobra- CSM Vulcan

CS Ghelari- AS Santos Boz

Clasament

Nr.ECHIPAJCEPGoluriPuncte
MarcatePrimite
1CSM Dacia Orăştie 2010131021531432
2AS Măgura Pui 2010121011601031
3AS Mureșul Pricaz13922571429
4CSComunal Ilia12822361326
5AS Sântămăria Orlea12732391724
6AS Zarandu Crișcior13634272621
7AS Berianul Beriu13544342319
8Victoria Dobra13526212417
9AS Cerna Lunca Cernii12525284417
10CS Ghelari13517162816
11CSM  Mihai Viteazu Vulcan13427292714
12AS Sargeţia Bretea Rom.13355212914
13Ponorul Vața11416184213
14ACS Dacia Boşorod 20161322923538
15ACS Agrocompany Băcia13001317680
16AS Santos Boz1320111966-3

Sursa ajfhd.ro

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ziarul Hunedoreanului