MINIFOTBAL. Meciuri echilibrate în play-off-ul campionatului din Hunedoara

A doua etapă din play-off, a Campionatului de minifotbal din Hunedoara, a programat meciuri echilibrate, cu rezultate surpriză.

Primul meci al etapei a II-a dintre ocupantele locurilor 2 și3, respectiv Joka Bonito și FC Cristur, a oferit un spectacol deosebit , cu răsturnări de situație , dramatism , rezultat surpriză și un gol de generic. Meciul s-a încheiat cu victoria echipei din Cristur, cu scorul de 2-1. Finalul etapei a propus din nou un derby, între locurile 1 si 4 , MFC Corvinul Hunedoara și Inter Călan , meci în care campiona sezonului trecut și liderul actual a tremurat serios , scorul la pauză fiind 0-2. Însă după a doua repriză în care s-a jucat pe contre rezultatul a fost de 4-2 în favoarea liderului .

 

Rezultate Play OFF

16:00 FC CRISTUR 2 – 1 JOKA BONITO HD

17:00 CS ATHLETIC HUNEDOARA 6 – 4 VENUS 2005 DEVA

18:00 INTER CALAN 2 – 4 CORVINUL HUNEDOARA 2011

 

Clasament PLAY OFF CAMPIONATUL MUNICIPAL

#EchipaMVEIGMGPGVP
1CORVINUL HUNEDOARA 2011220084434
2JOKA BONITO HD210174327
3FC CRISTUR210145-120
4CS ATHLETIC HUNEDOARA2101810-212
5INTER CALAN2101116510
6VENUS 2005 DEVA2002615-93

 

Duminică, 3 Aprilie 2016

16:00 CORVINUL HUNEDOARA 2011   vs   CS ATHLETIC HUNEDOARA

17:00  VENUS 2005 DEVA    vs   JOKA BONITO HD

18:00 FC CRISTUR   vs  INTER CALAN.

 

Play out

16:00 FANTOMAS 5 – 4 YOUNG BOYS CALAN

17:00 VULTURII 6 – 5 FC VOLUNTARI

18:00 SPARTANII 14 – 5 BAD BOYS

Clasament PLAY OUT CAMPIONATUL MUNICIPAL

#EchipaMVEIGMGPGVP
1BAD BOYS21011714325
2YOUNG BOYS CALAN2101119225
3SPARTANII21011812615
4FC VOLUNTARI210177014
5VULTURII2101617-1113
6FANTOMAS210166010

 

16:00 FC VOLUNTARI   vs SPARTANII

17:00 BAD BOYS  vs  YOUNG BOYS CALAN

18:00 FANTOMAS   vs  VULTURII

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!