HANDBAL FEMININ/LIGA NAŢIONALĂ/Răpuse pe final

Cetate Deva a fost învinsă astăzi în deplasare de CSM Bucureşti şi a pierdut un tempo important în lupta pentru ocuparea locului 6, ultimul care duce în play-off. VEZI REZULTATELE ETAPEI A XVII-A!

DSC_0004

Într-un joc care a contat pentru etapa a XVII-a CSM Bucureşti a bătut, scor 25-23, pe Cetate Deva. La pauză tabela de scor indica avantaj pentru echipa oaspete, scor 14-11!

Cetate Deva a avut o evoluţie bună în primele 38 de minute (scor 15-20) perioadă în care a fost în avantaj în cea mai mare parte a jocului.

Cea mai mare diferenţă de scor, 5 goluri, în favoarea Cetăţii  s-a înregistrat în minutul 32, scor 11-16.

CSM Bucureşti a avut un final convingător a egalat situaţia, scor 22-22 (51′) şi a oprit toate cele trei puncte în Capitală.

În tur la Deva, Cetate – CSM Bucureşti a fost 20-23.