-0.8 C
Deva
vineri, aprilie 19, 2024

FUTSAL/LIGA 1/PLAY OFF/ETAPA 1/Start lansat!

Echipa de fotbal în sală Autobergamo Deva a demarat în trombă în play off-ul Ligii 1, a învins în deplasare pe Progresul Focşani şi mai are nevoie de doar o singură victorie pentru a accede în faza următoare a competiţiei. VEZI REZULTATELE PRIMEI ETAPE!

DSC_1035

Lideri la finalul campionatului regulat, băieţii de la Autobergamo Deva a debutat cu dreptul în play off-ul Ligii 1 de futsal, învingând luni seară, în deplasare, cu scorul de  6 – 1  echipa Progresul Focşani (locul 8).

Au apăsat acceleraţia în repriza a doua

La pauză a fost 1-0 pentru Deva cu golul marcat în minutul 6 de antrenorul-jucător Robert Lupu care a „recidivat” după pauză (21’) când şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor Macingo (23’), Robert Matei (27’), Luci Popescu (30’) şi Gică Ţiglar (33’).

Pentru a se califica  în semifinale Autobergamo Deva mai are nevoie de o victorie în faţa moldovenilor de la Progresul Focşani. Cel de-al doilea joc dintre Deva şi Focşani va avea loc în Sala Sporturilor din Deva duminică 11 mai cu începere de la ora 15:00. În cazul în care după cele două jocuri situaţia meciurilor câştigate va fi egală, partida decisivă se va disputa tot la Deva săptămâna viitoare.