FOTOGALERIE. Ziua campionilor!

Atleta Florentina Marincu şi profesorul Nicolae Alexe – sportivul respectiv antrenorul hunedorean al anului 2013 – ambii de la Colegiul Naţional Sportiv „Cetate” Deva au fost onoraţi de întreaga suflare sportivă din judeţ pentru performanţele obţinute anul trecut.

DSC_0745

În organizarea Direcției Județene pentru  Sport şi Tineret (DJTS) Hunedoara a avut loc astăzi FESTIVITATEA DE PREMIERE A CELOR MAI BUNI SPORTIVI ȘI TINERI HUNEDORENI ÎN ANUL 2013.

Manifestarea eveniment în cadrul căreia au fost recompensaţi pentru performanţele obţinute anul trecut în competiţiile interne şi internaţionale cei mai buni sportivi hunedoreni şi antrenorii lor a avut loc în Sediul Inspectoratului Şcolar al Judeţului Hunedoara, în Sala Europa care s-a dovedit a fi neîncăpătoare pentru campionii judeţului.

Doar 6 dintre sportivii din TOP 10 la discipline olimpice  – câte doi atleţi, pugilişti şi practicanţi ai tirului cu arcul – au onorat cu prezenţa Gala Sportului şi Tineretului Hunedorean.

Au lipsit motivat: gimnastele Andreea Eugenia MUNTEANU şi Andreea Maria IRIDON, luptătoarea Laura Elena GAVRILIUC şi Fibia VÂNĂTORU  de la tir cu arcul.

Munteanu şi Iridon se află în cantonamentul lotului Olimpic feminin de gimnastică artistică – senioare al României de la Izvorani.

Anamaria Gherghel, cea mai bună neolimpică

La discipline sportive neolimpice cel mai bun sportiv a fost declarat, pentru al doilea an la rând, Anamaria Gherghel legitimată la Clubul Sportiv Comexim R Lupeni cvintuplă campioană europeană la fotbal-tenis, titluri cucerite la Campionatele Europene de la Istanbul, Turcia.

CEI MAI BUNI SPORTIVI AI JUDEȚULUI HUNEDOARA ÎN ANUL 2013 LA DISCIPLINE SPORTIVE OLIMPICE

1. Florentina Costina MARINCU (Junioară, CNS Cetate Deva, Atletism)
Antrenor: Nicolae ALEXE

2. Sorin DOBONDI (Junior, CSŞ Hunedoara, Box)
Antrenor: Ilie CAPTARI

3. Eugenia JURCĂ (JunioarăCSŞ Hunedoara, Box)
Antrenor: Ilie CAPTARI

4. Simona BĂNCILĂ (Senioară, SCM Deva, Tir cu Arcul)
Antrenor: Viorel HABIAN

5. Luminița BOROȘ (Senioară, SCM Deva, Tir cu Arcul)
Antrenor: Viorel HABIAN

6. Fibia VÂNĂTORU (Senioară, SCM Deva, Tir cu Arcul)
Antrenor: Viorel HABIAN

7. Laura Elena GAVRILIUC (JunioarăCSŞ Petroşani, Lupte libere)
Antrenor: Gheorghe RĂDUCU

8. Andreea Eugenia MUNTEANU (JunioarăCNS Cetate Deva, Gimnastică artistică)
Antrenori: Adela POPA, Alexandru MILITARU, Ioan COROIU

9. Andreea Maria IRIDON (JunioarăCNS Cetate Deva, Gimnastică artistică)
Antrenori: Adela POPA, Alexandru MILITARU, Ioan COROIU

10. Claudia Maria FLOREA (junioară, SCM Deva, Atletism)
Antrenor: Emerson TOMA

[wzslider autoplay=”true”]

CEI MAI BUNI SPORTIVI AI JUDEȚULUI HUNEDOARA ÎN ANUL 2013 LA DISCIPLINE SPORTIVE NEOLIMPICE

1. Ana Maria GHERGHEL (Senioară, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor:  Dima DRUNCEA

 

2. Andra DANILIUC (Senioară,  CS Heian Deva, Arte MarțialeKarate Eur&Ka, Shito Ryu)

Antrenor: Marius BIJI

 

3. Lucian PURICE-SZEL (Senior, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor:  Dima DRUNCEA

 

4. Florin MUREȘAN (Tineret, CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)

Antrenor: Teodor  TELEMBICI

4. Anamaria RIZESCU (Senioară, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor Antrenor:  Dima DRUNCEA

Antrenor:  Dima DRUNCEA

4. Mihail PLOP (Senior, CS Dacicus Orăştie, Arte marţiale)

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU

 

5. Diana Andreea Aniela IOAN (Senioară,  CS HardSteel Hunedoara, Arte marţiale)

Antrenor: Gheorghe PĂIUȘ

5. Florin Marius STOIENICĂ (Senior, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor:  Dima DRUNCEA

5. Toma TELEMBICI (Junior, CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)  

Antrenor: Teodor TELEMBICI

5. Mănel MANEA (Senior, CS Siderurgica Hunedoara,  Popice)          

Antrenor: Mănel MANEA

 

6. OLARIU  Sergiu (Tineret,  CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)

 Antrenor: Teodor  TELEMBICI

6. TOMESC  Răzvan (Tineret,  Empi Karate Brad, Arte marțiale)

Antrenor: Sorin AVRAM

6. Letiţia BIVOLARU (Senioară, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor: Dima DRUNCEA

 

7. FURDUI Mihai (Tineret,  Empi Karate Brad, Arte marțiale)

 Antrenor: Sorin AVRAM

7. POPESCU Ioana (Junioară, CS Dacicus Orăştie, Arte marțiale)

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU 

7. VORNICU Răzvan (Senior, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor: Dima DRUNCEA

 

8. POPOVICI (Senioară, CS Comexim Lupeni,  Fotbal – Tenis)   

Antrenor:  Dima DRUNCEA

8. LUCA Horea (Junior, CS Dacicus Orăştie, Arte marțiale)

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU 

8. Dacian Nicolae BARNA (Junior, CSŞ Petroşani, Gimnastică aerobică)

Antrenor: Elena BECZE

 

9. HRIȚCU Bogdan (Junior, CS Dacicus Orăştie, Arte marțiale)

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU

9. MARIȘ  Alexandru (junior, Empi Karate Brad, Arte marțiale)

 Antrenor: Sorin AVRAM

9. Iulia FURDUI (Junioară, CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)

Antrenor: Teodor  TELEMBICI

 

10. Ioana FURDUI  (Junioară, CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)

Antrenor: Teodor  TELEMBICI

10. Valentin BOZAN (Junior, CS Cobra Deva,  Taekwon Do ITF)

Antrenor: Iosif AMBRUȘ

10. Diana BRETOTEAN (Junioară, CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)       

Antrenor: Teodor TELEMBICI

10. Şerban FLOREA (Junior, CS Ryu DO Deva, Karate Tradițional)                    

Antrenor: Teodor TELEMBICI.

 

 

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

16 + 20 =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
ACTUALITATE
CĂLARE PE MONUMENTUL UNESCO. Promovează monumentul sau obiceiurile proaste?         LIBERALII STRÂNG RÂNDURILE. Primarul Devei face lobby pentru Termocentrala Mintia         Palatul Administrativ va fi scos din bălării         LA ÎNTRECERE CU TELESCAUNUL DIN PARÂNG. Provocare pentru cei mai buni alergători montani din România         SPECTACOL. „4 (for) stand up”, super-show de comedie la Deva         Drumul spre Poiana Pelegii, din Retezat, a fost blocat         Razii ale polițiștilor de la Transporturi Feroviare: doi hoți de pe calea ferată au fost prinși         Noapte de coșmar pentru hunedoreni. Vijeliile au făcut ravagii         TOP 15 lucruri pe care NU trebuie să le uiți când pleci cu mașina în lunile geroase!         FIRMA MERGE GREU ŞI POTICNIT. Protest la Termocentrala Mintia pe tema majorărilor salariale         Adolescentă tâlhărită în Petroșani         Centenar Alexandru Vlahuță         Dezastrul anunțat la Sarmizegetusa Regia         Clădirea fantomă din Parcul Corvin a fost pusă la pământ într-o săptămână         Comunicat de presă – SC KRYSTAL TURISM SRL: ,,CONSTRUIRE VILĂ TURISTICĂ ȘI FILIGORIE”         ALEGERI. PSD a câștigat în Valea Jiului și la Brad, dar a pierdut la Hunedoara și Orăștie         AȚI VĂZUT-O? Tânără din Lupeni, dată dispărută         Devean lăsat fără banii de pe card         Probleme la nodul rutier Simeria Veche, de pe Autostrada Deva – Orăștie         Semnal editorial: A apărut ediţia 40 a revistei “Vitralii – Lumini și umbre”. Ecouri și dezvăluiri noi