FOTBAL/LIGA A III-A, SERIA A IV-A/Până aici le-a fost

FC Hunedoara a pierdut al doilea joc în play off şi odată cu el orice speranţă la promovare. VEZI REZULTATELE ŞI CLASAMENTUL ETAPEI A V-A.

DSC04878

Într-un joc care a contat pentru etapa a V-a FC Hunedoara a fost învinsă cu scorul de 1-2, la pauză 0-1, de Nuova Becicherecu Mic. Golurile învingătorilor au fost marcate de Dan Szilaghi-Perju – cu capul – în minutul 12 şi Dumitru Negruţ (60′) pentru gazde a redus din diferenţă Andrei Şoit (53′, foto).

Din minutul 82 FC Hunedoara a evoluat în inferioritate numerică după ce fundaşul stânga Emil Vîrtan a fost eliminat pentru cumul de avertismente (76′ şi 82′).

Altfel, în total “centralul” Florin Marcu din Oradea a acordat 10 cartonaşe galbene – 7 gazdelor şi 3 oaspeţilor.