FOTBAL/LIGA A V-A HUNEDOARA/Rezultatele şi clasamentele etapei a V-a în cele două serii

Liderul neînvins al Seriei a II-a, Mureşul Pricaz a făcut scorul rundei! Pentru două echipe toamna este seacă: nu au câştigat niciun punct

DSC_7874

FOTBAL/LIGA A V-A HUNEDOARA

 SERIA I  

Rezultatele etapei a V-a, duminică 12 octombrie

#AS Sântămăria Orlea – Cetate Răchitova……………………..2 – 7

#Cerna Lunca Cernii – Sargeția Bretea Română………………3 – 0

#Măgura Pui – Streiul Baru……………………………………….4 – 2

#Unirea General Berthelot – CS Ghelari…………………………6 – 1

#Dacia Boșorod a stat.

CLASAMENTUL

  1. Măgura Pui                             5          5          0          0          21-5    15p
  2. Cetate Răchitova                 4          3          1          0          23-4    10p
  3. Cerna Lunca Cernii             5          2          2          1          9-7      8p
  4. Sargeția Bretea Română   4          2          1          1          12-8    7p
  5. Unirea General Berthelot 5          2          1          2          15-13  7p
  6. AS Sântămăria Orlea          5          2          0          3          13-16  6p
  7. Dacia Boșorod                      4          1          0          3          7-21    3p
  8. CS Ghelari                              4          0          1          3          2-16    1p
  9. Streiul Baru                           4          0          0          4          4-16    0p

Programul etapei viitoare, duminică 19 octombrie ora 11:00

#Dacia Boșorod – CS Ghelari #Streiul Baru – Unirea General Berthelot #Sargeția Bretea Română – Măgura Pui #Cetate Răchitova – Cerna Lunca Cernii #AS Sântămăria Orlea va sta.

SERIA A II-A                                                

Rezultatele etapei a V-a, duminică 12 octombrie

#Minerul Teliuc – Agrocompany Băcia………………………………….1 – 0

#Ponorul Vața – FC Ilia……………………………………………………0 – 0

#Santos Boz – Key Systemsro Ribița……………………………………1 – 2

#Mureșul Pricaz – Berianul Beriu…………………………………………7 – 0

#Zarandul Crişcior a stat.

CLASAMENTUL

  1. Mureșul Pricaz                          4          4          0          0          13-2    12p
  2. Key Systemsro Ribița            5          3          1          1          12-6    10p
  3. Zarandul Crișcior                    4          2          2          0          6-3      8p
  4. Berianul Beriu                           5          2          1          2          9-15    7p
  5. Minerul Teliuc                          5          2          0          3          6-7      6p
  6. FC Ilia                                          4          1          2          1          3-5      5p
  7. Ponorul Vața                            5          1          2          2          8-11    5p
  8. Agrocompany Băcia              4          1          0          3          4-6      3p
  9. Santos Boz                                 4          0          0          4          6-12    0p

Programul etapei viitoare, duminică 19 octombrie ora 11:00

#Key Systemsro Ribița – Mureșul Pricaz #FC Ilia – Santos Boz #Agrocompany Băcia – Ponorul Vața #Zarandul Crişcior – Minerul Teliuc #Berianul Beriu va sta.

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!