FOTBAL/FC Hunedoara învinsă în ultimul test

Deşi a fost în avantaj de două ori FC Hunedoara a pierdut jocul amical disputat vineri la Reşiţa, cu Metalul.

DSC01924Într-un meci disputat vineri, 23 august, FC Hunedoara (L3) a fost învinsă, scor 2-3, de Metalul Reşiţa (L2). La pauză a fost 0-1.  Pentru FC Hunedoara care a condus cu 1-0 şi 2-1 au marcat Răzvan Petcu (18) şi Ciprian Pepenar (foto, 58) – din lovitură de la 11 metri. Gazdele au revenit în joc cu golurile înscrise de Stoica (56, din penalty), Breşneni (63) şi s-au impus cu reuşita lui Danci (69).

În acest joc test, ultimul înainte de startul campionatului, antrenorul lui FC Hunedoara, Constantin Olariu a utilizat următorii jucători: Raţ – Al. Petresc (cpt;), R. Petcu, Dosan, B. Roiu – Şoit, R. Munteanu, J. Vajda, Pepenar, Fl. Nicula – D. Suciu. După minutul 60 au mai jucat: Vîrtan, Găceanu, Loricz, Oct. Drăgan, Vişan, Ungureanu, Uibariu şi Apachiţei.

Cele două echipe au mai jucat un meci test în această lună, pe 14 august la Hunedoara. Atunci, FC Hunedoara – Metalul Reşiţa a fost 0 – 2.

Vineri, 30 august, în prima etapă a Ligii a III-a, Seria a IV-a, FC Hunedoara va înfrunta, pe teren propriu, pe FC Caransebeş.