FOTBAL ÎN SALĂ/LIGA1/I-au dezbinat!

Liderul neînvins al Ligii 1, Autobergamo Deva s-a impus în derby-ul etapei a XVII-a, scor 8-2, la pauză 4-0, pe terenul lui United Galaţi, ocupanta locului 4. VEZI REZULTATELE RUNDEI ŞI CLASAMENTUL!

12-LIDERGolurile invingatorilor au fost marcate de internaţionalii Cristi Matei  (foto)– de patru ori, Robert Matei şi Robert Lupu – ambii de câte două ori.

La 0-2 şi 2-4 United Galaţi a trimis mingea în barele porţii apărate de căpitanul Devei, Vlad Iancu. Şi Autobergamo Deva a trimis o data mingea în bară prin Robert Matei însă din lovitură de penalitate de la 10 metri la scorul de 0-4.

După pauză gazdele au redus din diferenţă, scor 2-4, însă finalul jocului a aparţinut oaspeţilor care au mai marcat 4 goluri la rând pentru cea de-a 15 victorie în campionat – al 9-lea succes la rând.