FOTBAL JUDEŢEAN/CUPA ROMÂNIEI EDIŢIA 2014-2015/Confruntări cu favorite şi outsideri

85

Deţinătoarea trofeului, Retezatul Haţeg va primi replica Cetăţii Răchitova din Liga a cincea în Turul II al Cupei României – faza pe judeţul Hunedoara ediţia 2014-2015. VEZI PROGRAMUL COMPLET!

12-CUPA

Comisia de Competiţii a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Hunedoara a stabilit programul turului doi al Cupei României ediţia 2014-2015 faza pe judeţ. 32 de echipe vor lupta pentru un loc în etapa următoare, la finalul luni şi în prima zi din octombrie.

Un singur joc echilibrat

Astfel, în cele 16 jocuri programate în două serii se vor disputa în zilele de miercuri 24 septembrie şi miercuri 1 octomobrie.

Cu o singură excepţie, jocul CS Ghelari – Cerna Lunca Cernii (ambele componente ale Seriei I din Liga a V-a Hunedoara), în rest în celelate 15 meciuri se vor duela câte o echipă din Liga a IV-a şi una din Liga a V-a.

Toate partidele se vor disputa pe terenul echipelor din eşalonul inferior acestea urmând să achite şi baremurile de arbitraj şi observare.

Dacă după 90 de minute scorul se menține egal, se vor juca încă două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare. Dacă și în după extra timp scorul se menține egal, se vor executa lovituri de departajare.

FOTBAL/CUPA ROMÂNIEI 2014-2015
FAZA PE JUDEŢUL HUNEDOARA
PROGRAMUL TURULUI II
MIERCURI, 24 SEPTEMBRIE ora 16:30             TEREN 
CS GHELARI – CERNA LUNCA CERNII                    (Ghelari)
STREIUL BARU MARE – CS VULCAN                       (Orlea)
AGROCOMPANY BĂCIA – CNS CETATE DEVA          (Băcia)
PONORUL VAŢA – METALUL CRIŞCIOR                  (Vaţa)
SARGEŢIA BRETEA ROMÂNĂ – “U” PETROŞANI      (Bretea)
UNIREA GENERAL BERTHELOT – JIUL PETROŞANI  (Tuştea)
MINERUL TELIUC – DACIA ORĂŞTIE                      (Teliuc)
BERIANUL BERIU – GLORIA GEOAGIU                   (Beriu)
MIERCURI, 1 OCTOMBRIE ora 16:15
CETATE RĂCHITOVA – RETEZATUL HAŢEG             (Ciula Mare)
AS SÂNTĂMĂRIA ORLEA – INTER PETRILA             (Orlea)
MĂGURA PUI – MINERUL URICANI                        (Pui)
FC ILIA – ŞOIMUL BĂIŢA                                     (Ilia)
ZARANDUL CRIŞCIOR – AURUL BRAD                   (Gura Barza)
KSS RIBIŢA – AURUL CERTEJ                               (Ribiţa)
MUREŞUL PRICAZ – HERCULES LUPENI                 (Pricaz)
DACIA BOŞOROD – VICTORIA CĂLAN                    (Boşorod)

 

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *