FOTBAL ÎN SALĂ/LIGA 1/PLAY-OFF/Autobergamo Deva out din play-off

Campioana en-titre și lidera campionatului regulat, Autobergamo Deva a fost eliminată din play-off în semifinale de City ‘Us Târgu Mureș cu scorul general de 0 – 2.

DSC_0501

Autobergamo Deva a pierdut, scor 3 – 5, și meciul retur din semifinalele play-off-ului Ligii 1 la futsal disputat în această seară, pe teren propriu, cu City ‘Us Târgu Mureș. La pauză a fost 1 – 1 cu golurile marcate de Florin Ignat în minutul 13 și Mimi Stoica (’17).

După reluare Târgu Mureș s-a desprins la două goluri pe tabela de marcaj cu dubla reușită de Ioan Al-Ioani (’29, ’33).

Deva a redus din diferență prin același Ignat (’36), doar că Mimi Stoica a revenit în prim plan și a marcat încă două goluri în ultimul minut pentru 2 – 4 și 3 – 5.

Între timp, în același minut 40, decarul Devei, Cristi Obadă a marcat și el pentru 3 – 4.

Meciul tur disputat în urmă cu o săptămână la Târgu Mureș,  City ‘Us a învins, scor 2 – 1, pe Autobergamo Deva.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Un atelier de prelucrare a lemnului a fost mistuit de un incendiu         Carmen Hărău: ”Se ieftinește combustibilul și se renunță la supra-impozitarea muncii part-time!”         Razie la transportatorii de lemne         Cetatea Devei a primit peste 173.000 de turiști în 2019. Iarna rămâne „sezonul mort” pentru fortul medieval         CAD MINCIUNILE TALIBANILOR DE MEDIU Procurorii nevoiţi să admită: La Râul Alb, violenţele au izbucnit după tentativa de omor         Pădurar anchetat penal pentru transport ilegal de lemne         Primăria Hunedoara a mărit pragul de acordare a facilităților la transportul în comun         Un nou teren de sport, la Colegiul Național “Iancu de Hunedoara”         Și-a luat soarta în mâini. Un localnic a reparat singur un drum judeţean, cu roaba şi lopata         ADMINISTRAŢIE. Primarul Devei, tot mai implicat în problemele Termocentralei Mintia         EXPERTIZA IPTANA: Toate „defectele” Lotului 3 al Autostrăzii Lugoj – Deva         De Ziua Naţională la mormântul lui Avram Iancu         PE EȘICHIER. “Cupa 1 Decembrie” la şah de la Deva         Patinoarul de la Deva se deschide marţi, 3 decembrie 2019         Accident pe DN 66: trei mașini s-au ciocnit, doi oameni sunt răniți         Accident mortal pe DN 66, în apropiere de Hațeg. Un polițist local din Deva a murit         Procesul retrocedării controversate a Retezatului împins în 2020         Accident soldat cu doi răniți în Defileul Jiului         LA UN PAS DE TRAGEDIE. Copil de 5 ani, rănit într-un accident produs de un pensionar`         Bărbat electrocutat pe calea ferată, la Orăștie