LABORATOARELE FARES BIO VITAL SRL ANGAJEAZĂ TEHNOLOG

119

Cerinţe:
– Studii superioare de specialitate, tehnice (Mecanice, Electrice, Informatice);
– Cunostinte tehnice avansate in domeniile: mecanica, instalatii electrice, intelegerea rapida a principiilor de functionare a utilajelor industriale si a proceselor de prelucrare a plantelor;
– Cunostinte solide de operare calculator, pachet MS Office, notiuni de baze de date;
– Cunostinte de baza a unui limbaj de programare reprezinta un avantaj;
– Corectitudine, seriozitate, gandire logica, capacitate de estimare rapida si precisa;
– Capacitate de a organiza si gestiona un volum mare de informatii in format fizic si digital;
– Capacitate de a lucra individual si in echipa;
– Rezistenta la stres;
– Disponibilitate si perseverenta in acumulare de cunostinte noi intr-un domeniu dinamic;
– Cunostinte de limba engleza – nivel mediu. Capacitatea de a intelege si interpreta instructiuni tehnice scrise in limba engleza.

Responsabilităţi:

– Identifica, defineste si documenteaza in fise tehnologice procesele tehnologice potrivite pentru prelucrarea materiilor prime in vederea obtinerii unor semifabricate si/sau produse finite cu anumite specificatii impuse;
– Masoara, identifica, defineste si documenteaza normele aferente fiecarei operatii/procese din intreg fluxul de productie al fabricii;
– Întocmește consumurile specifice de materii prime, ambalaje, utilitati si manopera la fiecare sortiment nou si in cazul oricarei schimbari in elementele constituente (enumerate mai inainte) ale produselor. Mentine un istoric trasabil al schimbarilor intervenite.
– Supervizeaza personal efectuarea Sarjelor Pilot in vederea definirii sau a confirmarii proceselor tehnologice in cazul Sortimenelor noi;
– Asigură asistență tehnică necesară pentru realizarea procesului tehnologic, sau propune ajustari temporare sau permanente in procesul tehnologic pentru a asigura respectarea specificatiilor produselor;
– Studiaza activ noutatile si inovatiile care apar in domeniul metodelor si procedurilor de prelucrare a plantelor si propune imbunatatiri pe tot fluxul de productie, atat din punct de vedere al utilajelor cat si al modului de lucru;
– Studiaza si isi insuseste instructiunile tehnologice si retetele de fabricatie pentru toate produsele, urmand a instrui personalul din secții

Se oferă:
Pachet salarial atractiv;
Decontarea transportului sau asigurarea acestuia
Telefon de serviciu

Persoanele interesate pot trimite CV-urile prin fax la numărul: 0254-241.942, e-mail: resurse.umane.@fares.ro, sau la SECRETARIATUL societăţii din Orăştie, str. Plantelor, nr. 50.

Comentarii FB

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.