1.3 C
Deva
vineri, aprilie 19, 2024

FUTSAL/CUPA ROMÂNIEI 2014-2015/Cu trofeul pe masă

Echipele Autobergamo Deva și City ‘Us Târgu Mureș vor juca, în această seară, în ultimul act al Cupei României după ce ieri ambele echipe și-au câștigat semifinalele la 5 goluri diferență.

futsSala Sporturilor din Odorheiu Secuiesc găzduiește astăzi, cu începere de la ora 18:00, finala Cupei României, ediția 2014-2015.

În semifinalele de ieri, Autobergamo Deva a învins cu 7-2 pe Muncitorul Reșița – au marcat pentru învingători: Obadă în minutele 1, 3 și 30), Ignat (10), Moț (17), Vl. Iancu (20) și Lupu (37) -, în timp ce City”us Târgu Mureș a câștigat contra lui FK Odorheiu Secuiesc cu 9-4.
Este pentru prima dată când faza finală a acestei competiții s-a desfășurat în sistem Final Four.
Înaintea finalei Cupei României, Autobergamo Deva – City’us Târgu Mureș, cu începere de la ora 15:30, în Sala Sporturilor din Odorheiu Secuiesc se va disputa finala campionatului Under19, FK Odorheiu Secuiesc – City’us Târgu Mureș.
Finala va fi transmisă live la DigiSportTV3.