Programul turului de campionat al Ligii a III-a, ediţia 2016/2017, pentru SERIA a IV-aul turului de campionat al Ligii a III-a, ediţia 2016/2017, pentru SERIA a IV-a

Hotărârea numărul 22 a Comitetului de Urgenţă privind modificările calendarului competiţional al Ligii a treia

Având în vedere situaţia generată de retragerea clubului ACS MUREŞUL VINŢU DE JOS, din cadrul seriei a IV-a a Ligii a 3-a, FRF dispune stabilirea jocurilor fiecărei etape a seriei a IV-a conform unei tabele Berger de 14 echipe, fără a afecta desfăşurarea primei etape.

Programul turului de campionat al Ligii 3, ediţia 2016/2017, pentru SERIA a IV-a:

ETAPA 1

20 septembrie, ora 17:00
CSM Şcolar Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu II

ETAPA 2, 10 septembrie, ora 17:00

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea 1924 Alba Iulia
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cernei
ACS Poli Timişoara II – CNS Cetate Deva
Pandurii Târgu Jiu II – UTA Bătrâna Doamnă II
Naţional Sebiş – CSM Şcolar Reşiţa
Performanţa Ighiu – Ripensia Timişoara
Millenium Giarmata – CSM Lugoj

ETAPA 3, 17 septembrie, ora 17:00

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
Unirea 1924 Alba Iulia – Industria Galda
Gloria Lunca Teuz Cernei – ACS Poli Timişoara II
CNS Cetate Deva – Pandurii Târgu Jiu II
UTA Bătrâna Doamnă II – Naţional Sebiş
CSM Şcolar Reşiţa – Performanţa Ighiu
Ripensia Timişoara – CSM Lugoj

ETAPA 4, 24 septembrie, ora 17:00

Industria Galda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
ACS Poli Timişoara II – Unirea 1924 Alba Iulia
Pandurii Târgu Jiu II – Gloria Lunca Teuz Cernei
Naţional Sebiş – CNS Cetate Deva
Performanţa Ighiu – UTA Bătrâna Doamnă II
CSM Lugoj – CSM Şcolar Reşiţa
Millenium Giarmata – Ripensia Timişoara

ETAPA 5, 1 octombrie, ora 15:00

Industria Galda – Millenium Giarmata
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Poli Timişoara II
Unirea 1924 Alba Iulia – Pandurii Târgu Jiu II
Gloria Lunca Teuz Cernei – Naţional Sebiş
CNS Cetate Deva – Performanţa Ighiu
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Lugoj
CSM Şcolar Reşiţa – Ripensia Timişoara

ETAPA 6, 8 octombrie, ora 15:00

ACS Poli Timişoara II – Industria Galda
Pandurii Târgu Jiu II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Naţional Sebiş – Unirea 1924 Alba Iulia
Performanţa Ighiu – Gloria Lunca Teuz Cernei
CSM Lugoj – CNS Cetate Deva
Ripensia Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă II
Millenium Giarmata – CSM Şcolar Reşiţa

ETAPA 7, 15 octombrie, ora 15:00

Millenium Giarmata – ACS Poli Timişoara II
Industria Galda – Pandurii Târgu Jiu II
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Naţional Sebiş
Unirea 1924 Alba Iulia – Performanţa Ighiu
Gloria Lunca Teuz Cernei – CSM Lugoj
CNS Cetate Deva – Ripensia Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Şcolar Reşiţa

ETAPA 8, 22 octombrie, ora 15:00

Pandurii Târgu Jiu II – ACS Poli Timişoara II
Naţional Sebiş – Industria Galda
Performanţa Ighiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Lugoj – Unirea 1924 Alba Iulia
Ripensia Timişoara – Gloria Lunca Teuz Cernei
CSM Şcolar Reşiţa – CNS Cetate Deva
UTA Bătrâna Doamnă II –  Millenium Giarmata

ETAPA 9, 29 octombrie, ora 15:00

Millenium Giarmata – Pandurii Târgu Jiu II
ACS Poli Timişoara II – Naţional Sebiş
Industria Galda – Performanţa Ighiu
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Lugoj
Unirea 1924 Alba Iulia – Ripensia Timişoara
Gloria Lunca Teuz Cernei – CSM Şcolar Reşiţa
CNS Cetate Deva – UTA Bătrâna Doamnă II

ETAPA 10, 5 noiembrie, ora 14:00

Naţional Sebiş – Pandurii Târgu Jiu II
Performanţa Ighiu – ACS Poli Timişoara II
CSM Lugoj – Industria Galda
Ripensia Timişoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Şcolar Reşiţa – Unirea 1924 Alba Iulia
UTA Bătrâna Doamnă II – Gloria Lunca Teuz Cernei
CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata

ETAPA 11, 12 noiembrie, ora 14:00

Millenium Giarmata – Naţional Sebiş
Pandurii Târgu Jiu II – Performanţa Ighiu
ACS Poli Timişoara II – CSM Lugoj
Industria Galda – Ripensia Timişoara
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Şcolar Reşiţa
Unirea 1924 Alba Iulia – UTA Bătrâna Doamnă II
Gloria Lunca Teuz Cernei – CNS Cetate Deva

ETAPA 12, 19 noiembrie, ora 14:00

Performanţa Ighiu – Naţional Sebiş
CSM Lugoj – Pandurii Târgu Jiu II
Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara II
CSM Şcolar Reşiţa – Industria Galda
UTA Bătrâna Doamnă II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CNS Cetate Deva – Unirea 1924 Alba Iulia
Gloria Lunca Teuz Cernei – Millenium Giarmata

ETAPA 13, 26 noiembrie, ora 14:00

Millenium Giarmata – Performanţa Ighiu
Naţional Sebiş – CSM Lugoj
Pandurii Târgu Jiu II – Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara II – CSM Şcolar Reşiţa
Industria Galda – UTA Bătrâna Doamnă II
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CNS Cetate Deva
Unirea 1924 Alba Iulia – Gloria Lunca Teuz Cernei

Comentarii FB

comentarii


TAG


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

3 × patru =

ACTUALITATE
DEVA, PE CAI MARI. Monumentala parcare de la IPH, refăcută cu 157.000 lei         Ciclism pe şosea. Balcaniada a fost o premieră la Deva         Deputatul Florin Roman scoate „ciupeala” poliţiştilor în afara legii         Andi Andezit dezvăluie impresii din călătoria sa prin geoparcuri și arii protejate din România         Atacantul simerian Dragoş Danciu va juca pentru România în Turcia şi Anglia         Ziua și accidentul, în Orăștie         Rochii feminine pentru garderoba ta de sezon         Acoperișurile de bloc și mai mulți copaci s-au prăbușit în timpul unei vijelii         Pulsul Uniunii Europene. Grupul PPE din Parlamentul European: „UE 27 trebuie să fie mai puternică și mai pregătită pentru provocările viitoare”         Vizită în județ. Călin Popescu Tăriceanu la Sarmizegetusa Regia         Razie în căutarea haitelor din Valea Seacă. Hingherii au capturat zeci de câini         Un bărbat a fost înșelat pe stradă cu „daruri din partea primăriei”         Festival medieval la Castelul Corvinilor         Poiana Pelegii, murdărită după invazia turiștilor de picnic         Sărbătoare de suflet. Zilele orașului Geoagiu         Perspective europene. Iuliu Winkler: „Grupul PPE a reconfirmat sprijinul pentru Politica de Coeziune post 2020”         MONUMENT AL DELĂSĂRII. „Litoralul” Hunedoarei, o destinaţie ce a căzut din lac în puţ         Biciclist accidentat grav         Femeie înșelată de două escoace         Un tânăr a fost tâlhărit în Petroșani