Programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial 2018

Campionatul Mondial din Rusia începe în joi, 14 iunie cu meciul de deschidere dintre țara gazdă și Arabia Saudită și se încheie duminică, 15 iulie, cu marea finală. 32 de echipe vor lua startul în competiția din Rusia, unde se vor disputa în total 64 de partide pentru a afla ce națională va ridica trofeul.

Programul meciurilor de la Campionatul Mondial din Rusia:

Grupa A:

14 iunie, ora 18:00 Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 15:00 Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 21:00 Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 18:00 Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 17:00 Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:

15 iunie, ora 18:00 Maroc – Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 21:00 Portugalia – Spania (Soci)

20 iunie, ora 15:00 Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 21:00 Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 21:00 Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 21:00 Iran – Portugalia (Saransk)

 

Grupa C:

16 iunie, ora 13:00 Franța – Australia (Kazan)

16 iunie, ora 19:00 Peru – Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 15:00 Franța – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 18:00 Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 17:00 Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 17:00 Australia – Peru (Soci)

Grupa D:

16 iunie, ora 16:00 Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 22:00 Croația – Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 21:00 Argentina – Croația (Novgorod)

22 iunie, ora 18:00 Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 21:00 Islanda – Croația (Rostov)

26 iunie, ora 21:00 Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

17 iunie, ora 15:00 Costa Rica – Serbia (Samara)

17 iunie, ora 21:00 Brazilia – Elveția (Rostov)

22 iunie, ora 15:00 Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 21:00 Serbia – Elveția (Kalinigrad)

27 iunie, ora 21:00 Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 21:00 Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

17 iunie, ora 18:00 Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 15:00 Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 18:00 Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 17:00 Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:

18 iunie, ora 18:00 Belgia – Panama (Soci)

18 iunie, ora 21:00 Tunisia – Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 15:00 Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 15:00 Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 21:00 Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 21:00 Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:

19 iunie, ora 15:00 Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 18:00 Columbia – Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 18:00 Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 21:00 Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 17:00 Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 17:00 Japonia – Polonia (Samara)

Optimile de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

30 iunie, ora 16:00 (optimi1) 1C – 2D (Kazan)

30 iunie, ora 20:00 (optimi2) 1A – 2B (Soci)

1 iulie, ora 16:00 (optimi3) 1B – 2A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 20:00 (optimi4) 1D – 2C (Nijni Novgorod)

2 iulie, ora 16:00 (optimi5) 1E – 2F (Samara)

2 iulie, ora 20:00 (optimi6) 1G – 2H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 16:00 (optimi7) 1F – 2E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 20:00 (optimi8) 1H – 2G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

6 iulie, ora 16:00 (sfertul 1): câștigătoare optimi1 – câștigătoare optimi2 (Nijni Novgorod)

6 iulie, ora 20:00 (sfertul 2): câștigătoare optimi5 – câștigătoare optimi6 (Kazan)

7 iulie, ora 16:00 (sfertul 3): câștigătoare optimi7 – câștigătoare optimi8 (Samara)

7 iulie, ora 20:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi3 – câștigătoare optimi4 (Soci)

Semifinale – Campionatul Mondial din Rusia:

10 iulie, ora 20:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 20:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mică – Campionatul Mondial din Rusia:

14 iulie, ora 16:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE – Campionatul Mondial din Rusia:

15 iulie, ora 17:00 Învingătoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

unu × cinci =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

ACTUALITATE
ACCIDENTUL FILMAT ÎN DIRECT: Imagini cutremurătoare cu carnajiu pe autostrada A1, provocat de un șofer care a intrat pe contrasens         Inundații în comuna Densuș         Dosarul lui Laurențiu Nistor analizat de judecătorii de la Înalta Curte. Miza – 80.000 de lei         Zilele Petroșaniului, sub semnul Centenarului         Apele Jiului înghit amenajările hidrotehnice stopate         FOTBAL. CS Hunedoara înfrântă în primul meci al barajului de promovare         Comercianții de la Zilele Municipiului Petroșani, taxați de asociatul Primăriei         Fotbalul, eterna poveste         Concursul Internaţional de Interpretare Pianistică „PRO PIANO –ROMÂNIA”         Imagini șocante pe autostradă: patru oameni au murit după ce un șofer a intrat pe contrasens         Comunicat de presă Daimler România         Accident pe bulevard         Trei tineri din Hunedoara reținuți pentru spargeri         Au început Zilele Municipiului Petroșani.         Drumul spre Retezat a rămas închis, iar traseele sunt nesigure         Cavalerii Davelor în Cetatea Devei         Dezvelirea plăcii comemorative colonel (rz.) Petrişor – Toderiţă JILIP la Cazarma Jandarmeriei Române din Lupeni         Analfabetism economic sau jaf ca la drumul mare?         Tarife noi de vizitare la muzeele și siturile istorice din Hunedoara         Drumul spre Retezat s-a prăbușit în mai multe locuri