Programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial 2018

Campionatul Mondial din Rusia începe în joi, 14 iunie cu meciul de deschidere dintre țara gazdă și Arabia Saudită și se încheie duminică, 15 iulie, cu marea finală. 32 de echipe vor lua startul în competiția din Rusia, unde se vor disputa în total 64 de partide pentru a afla ce națională va ridica trofeul.

Programul meciurilor de la Campionatul Mondial din Rusia:

Grupa A:

14 iunie, ora 18:00 Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)

15 iunie, ora 15:00 Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)

19 iunie, ora 21:00 Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)

20 iunie, ora 18:00 Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 17:00 Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 17:00 Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:

15 iunie, ora 18:00 Maroc – Iran (Sankt Petersburg)

15 iunie, ora 21:00 Portugalia – Spania (Soci)

20 iunie, ora 15:00 Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)

20 iunie, ora 21:00 Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 21:00 Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 21:00 Iran – Portugalia (Saransk)

 

Grupa C:

16 iunie, ora 13:00 Franța – Australia (Kazan)

16 iunie, ora 19:00 Peru – Danemarca (Saransk)

21 iunie, ora 15:00 Franța – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 18:00 Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 17:00 Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 17:00 Australia – Peru (Soci)

Grupa D:

16 iunie, ora 16:00 Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)

16 iunie, ora 22:00 Croația – Nigeria (Kalinigrad)

21 iunie, ora 21:00 Argentina – Croația (Novgorod)

22 iunie, ora 18:00 Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 21:00 Islanda – Croația (Rostov)

26 iunie, ora 21:00 Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

17 iunie, ora 15:00 Costa Rica – Serbia (Samara)

17 iunie, ora 21:00 Brazilia – Elveția (Rostov)

22 iunie, ora 15:00 Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 21:00 Serbia – Elveția (Kalinigrad)

27 iunie, ora 21:00 Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 21:00 Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

17 iunie, ora 18:00 Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)

18 iunie, ora 15:00 Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)

23 iunie, ora 18:00 Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 21:00 Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 17:00 Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 17:00 Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:

18 iunie, ora 18:00 Belgia – Panama (Soci)

18 iunie, ora 21:00 Tunisia – Anglia (Volgograd)

23 iunie, ora 15:00 Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 15:00 Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 21:00 Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 21:00 Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:

19 iunie, ora 15:00 Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)

19 iunie, ora 18:00 Columbia – Japonia (Saransk)

24 iunie, ora 18:00 Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 21:00 Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 17:00 Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 17:00 Japonia – Polonia (Samara)

Optimile de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

30 iunie, ora 16:00 (optimi1) 1C – 2D (Kazan)

30 iunie, ora 20:00 (optimi2) 1A – 2B (Soci)

1 iulie, ora 16:00 (optimi3) 1B – 2A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 20:00 (optimi4) 1D – 2C (Nijni Novgorod)

2 iulie, ora 16:00 (optimi5) 1E – 2F (Samara)

2 iulie, ora 20:00 (optimi6) 1G – 2H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 16:00 (optimi7) 1F – 2E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 20:00 (optimi8) 1H – 2G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală – Campionatul Mondial din Rusia:

6 iulie, ora 16:00 (sfertul 1): câștigătoare optimi1 – câștigătoare optimi2 (Nijni Novgorod)

6 iulie, ora 20:00 (sfertul 2): câștigătoare optimi5 – câștigătoare optimi6 (Kazan)

7 iulie, ora 16:00 (sfertul 3): câștigătoare optimi7 – câștigătoare optimi8 (Samara)

7 iulie, ora 20:00 (sfertul 4): câștigătoare optimi3 – câștigătoare optimi4 (Soci)

Semifinale – Campionatul Mondial din Rusia:

10 iulie, ora 20:00 (semifinala 1): câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 20:00 (semifinala 2): câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

Finala mică – Campionatul Mondial din Rusia:

14 iulie, ora 16:00 Învinsele din semifinalele 1 și 2 (Sankt Petersburg)

FINALA MARE – Campionatul Mondial din Rusia:

15 iulie, ora 17:00 Învingătoarele din semifinalele 1 și 2 (Lujniki, Moscova)

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

douăzeci + 3 =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

ACTUALITATE
MAJORARE/ Taxele și impozitele locale de la Petroșani, în dezbatere publică         PARADOX/ Minele pe închidere și-au depășit planul. Cele ”viabile” sunt în urmă         Utilajele de deszăpezire au fost scoase pe drumurile județului         Prima ninsoare pe șoselele din Hunedoara         CEH nu are stocuri pentru iarnă. Care sunt cauzele         Omagiu minerilor și salvatorilor minieri, morți în explozia de la Petrila         Calvarul șoferilor de pe DN 7 ia sfârșit: se redeschide autostrada         Accident grav pe DN 7         Adolescenți prinși la furat         Poliţiştii hunedoreni sunt pe urmele unor indivizi care au înşelat un hunedorean         Exerciţii tactice antiteroriste în Deva         Trecerea de pietoni de la Sântandrei va fi semnalizată         Primăria Deva, pregătită pentru iarnă         Începe distribuirea tichetelor gratuite pentru transportul public local         Când va dispărea „clădirea fantomă” din Parcul Corvin         Adolescenta răpită şi torturată de fostul iubit a fost condamnată         OMAGIU/ Un monument și un muzeu al salvatorilor minieri, la 10 ani de la tragedia de la Mina Petrila         CONCURS. Salvatorii minieri și de suprafață se întrec la Petroșani         Elevă accidentată de microbuz, în Deva         Hoții de pe calea ferată