FOTOGALERIE/ORIENTARE ÎN ALERGARE/”TROFEUL HUNEDOAREI” 2014 UN SUCCES!/Participare masivă la “Trofeul Hunedoarei”

Peste 150 de orientarişti de toate vârstele din întreaga ţară – legitimaţi sau neligitimaţi – s-au întrecut sâmbătă în municipiul Hunedoara în cadrul celei de-a III-a ediţii a „Trofeului Hunedoarei” la orientare în alergare.

foto:FB/Primăria-Municipiului-Hunedoara şi Sami Tamaş

foto:FB/Primăria-Municipiului-Hunedoara şi Sami Tamaş

Peste 150 de orientarişti de toate vârstele din întreaga ţară – legitimaţi sau neligitimaţi – s-au întrecut sâmbătă în municipiul Hunedoara în cadrul celei de-a III-a ediţii a „Trofeului Hunedoarei” la Orientare în alergare.

Concursul s-a dovedit a fi un succes atât din punct de vedere al numărului mare de participanţi, dar şi al gradului de complexitate al traseului care s-a desfăşurat în oraş pe trasee lungi între 1 kilometru şi 3,1 kilometri.

Îmbucurătore a fost prezenţa la start în foarte mare număr a copiilor cei mai mulţi dintre ei fiind localnici care la final indiferent de rezultat au fost declaraţi învingători şi premiaţi ca atare cu premii consistente şi atrăgătoare. S-a concurat la 14 categorii de vârstă plus concursurile de Open şi Open Tehnic.

[wzslider autoplay=”true”]

Hunedorenii de 3 ori pe locul 1

Orientariştii hunedoreni au ocupat locul 1 la categoria 10 ani atât la feminin prin Raluca Alexia Perţa cât şi la masculin prin Cosmin Toma, ambii elevii la Colegiul Naţional de Informatică „Traian Lalescu” din Hunedoara, dar şi la Open prin Alexandru Dobirta  de la CS „Masters Orienteering” Hunedoara.

Cel mai mic dintre concurenţi a fost Luca Ştefan Cărmănuş din Hunedoara care la doar 4 ani şi 9 luni a participat în premieră la un concurs de orientare în alergare iar la capătul opus cel mai vârstnic participant a fost Iosif Hecko din Baia Mare în vârstă de 78 de ani. Privirile pline de admiraţie ale tuturor concurenţilor dar şi ale hunedorenilor au fost atrase de o concurentă mămică care a parcurs întreg traseul cu bebeluşul ei de doar câteva luni la piept aşezat într-un ham!  10003944_680214855353556_597443192_n

Categoria de vârstă 18 ani a avut cei mai mulţi sportivi înscrişi – 31 de participanţi.

„Trofeul Hunedoarei” la orientare în alergare a fost organizat şi în acest an de Clubul Sportiv „Masters Orienteering” Hunedoara în parteneriat cu Primăria municipiului Hunedoara, Consiliul Judeţean Hunedoara şi Federaţia Română de Orientare.

REZULTATELE FINALE ALE “TROFEULUI HUNEDOAREI”

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE ORIENTAREL ÎN ALERGARE – Parc – Oras Et.1 + “Trofeul Hunedoarei” ediţii a III-a, 22 martie

MASCULIN

M 10 ani (12 participanţi). Distanţă: 1,2 km 9 C

1. Toma Cosmin Col. Nat. Informatica Tr. Lalescu (13:48 minute)

2. Petruta Cristian Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara  (16:07)

3. Teban Catalin MAS – C.S. Orienteering Masters (18:51)

4. Muntean Cristian Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu (20:27)

5. Firescu Mihai-Raul CET – CNS Cetate Deva (21:02)

Toma Vlad Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu mp

Sandra Simon-Stefan Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu mp

Carmanus Luca MAS – C.S. Orienteering Masters mp

Dascalita Tudor Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu mp

Rusu Matias VIC – Sport Club Or. Victoria mp

Catana Gabriel SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare mp

Melcea Brian MAS – C.S. Orienteering Masters mp

 

M12 (9) 1,4 km 13 C

1. Catana Alexandru SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare21:56)

2. Iacob Adrian SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare27:23)

3. Logojan Bogdan Lic.Ion Mincu Deva 28:24)

4. Funariu Paul VIC – Sport Club Or. Victoria 28:29

5 Sebestyen Alexandru SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare41:18)

6. Firescu Robert-Cristian CET – CNS Cetate Deva 55:56)

7. Tatu Andrei VIC – Sport Club Or. Victoria 1:02:54)

8. Florea Andrei VIC – Sport Club Or. Victoria 1:06:21)

Ilca Cristian Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara mp

 

M14 (19) 2,0 km 16 C

1. Knobloch-Esztergar Peter VCJ – C.S. Vointa Cluj 12:40)

2. Kentelki Marton OMS – C.S. Orienter Tg. Mures 13:00

3. Izsak Attila OMS – C.S. Orienter Tg. Mures 13:04)

4 Muresan Daniel SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare13:45)

5. Pintea Mihai SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare14:42)

6. Peles Vlad PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 16:20)

7. Rancz Mate VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M1.C6i:u3c6

8. Toma Marius CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 16:37)

9. Trif Adelin CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 17:43)

10. Jancsik Gergo TRS – C.S. TranSilva Cluj 18:12

11. Vigh Lorand TRS – C.S. TranSilva Cluj 18:13

12. Raduly Csongor VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M1.C8i:u2c0

13. Manu Alexandru SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare19:25

14. Suciu Eduard PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 20:15

15. Balazs Endre PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 21:29

16. Torok Szilard PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 22:18

17. Crisan Ionut SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare23:10

18. Lelutiu Alin VIC – Sport Club Or. Victoria 28:42

Szikszai Csongor TRS – C.S. TranSilva Cluj mp

 

M18 (31) 3,1 km 19 C

1 Bogya Gergely VCJ – C.S. Vointa Cluj 16:43

2. Tamas Malin ALT – C.S. Atletic Roman 16:57

3. Divin Peter ADY – C.S. Ady Liceum Oradea 17:40

4. Prezensky Gabor VCJ – C.S. Vointa Cluj 18:03

5. Erosdi Zakarias VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M1.C8i:u0c5

6. Molnar Szabolcs PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 18:42

7. Mate Sergiu SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare19:15

 

8. Balog David ADY – C.S. Ady Liceum Oradea 19:28

9. Szocs Attila OMS – C.S. Orienter Tg. Mures 19:43

10. Kentelki Gabor OMS – C.S. Orienter Tg. Mures 19:45

11. Szasz Botond VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M2.C0i:u0c7

12. Tintar Mihai CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 20:24

13. Rob Claudiu CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 20:38

14. Szocs Zoltan OMS – C.S. Orienter Tg. Mures 20:42

15. Ferenczi Mark ADY – C.S. Ady Liceum Oradea 20:43

16. Biro Alexandru SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare20:45

17. Constantin Cristian SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare21:32

18. Aluas Vasile UNA – C.S. Unirea Alba Iulia 21:40

19. Marin Darius VIC – Sport Club Or. Victoria 22:13

20. Rancz Balint VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M2.C2i:u3c0

21. Dumitras Teodor VIC – Sport Club Or. Victoria 23:41

22. Szondi Hunor TRS – C.S. TranSilva Cluj 23:42

23. Mate Zsolt PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 25:17

24. Szilveszter Aron PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 25:40

25. Trif Cristian CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 25:45

26 Dezsi Tamas ADY – C.S. Ady Liceum Oradea 26:20

27. Keresztes Oliver PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 27:06

28. Dumitras Eduard VIC – Sport Club Or. Victoria 31:26

29. Balescu Alexandru VIC – Sport Club Or. Victoria 31:47

30. Raduly Robert VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M4.C0i:u4c3

Balint Barna OMS – C.S. Orienter Tg. Mures mp

 

M21 (17) 3,1 km 19 C

1. Suciu Simion VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M1.C4i:u4c2

2. Bogya Tamas UNA – C.S. Unirea Alba Iulia 15:08

3. Sebestyen Istvan SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare15:52

4. Szep Zoltan VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M1.C6i:u2c3

5. Blejdea Alexandru UCR – C.S. Universitatea Craiova 16:39

6. Bele Felician NRD – C.S. „NORD” Baia Mar 17:02

7 Patras Ionut UBV – C.S. Universitatea Brasov 17:22

8. Pricop Paul UBV – C.S. Universitatea Brasov 18:46

8. Copetchi Stefan UNF – C.S. UNEFS Bucuresti 18:46

10. Muscaliuc Robert Stefan UNA – C.S. Unirea Alba Iulia 20:40

11. Anghel Marius UNA – C.S. Unirea Alba Iulia 21:04

12. Prezensky Tamas VCJ – C.S. Vointa Cluj 21:05

13. Tamas Relu SBS – C.S. Spria Baia Sprie 21:55

14. Raduly Robert Kalman VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M2.C4i:u1c2

15. Neaga Lucian Gheorghe MAS – C.S. Orienteering Masters 27:18

16. Hodor Mihaita MAS – C.S. Orienteering Masters 34:16

17. Mazareanu Talpalariu EmilianMAS – C.S. Orienteering Masters 42:33

 

M35 (2) 3,1 km 19 C

1. Galateanu Horia Andrei UNF – C.S. UNEFS Bucuresti 29:10

Lenghel Vasile Marius MAS – C.S. Orienteering Masters dnf

 

M45 (4) 2,6 km 17 C

1. Szasz Janos VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M1.C8i:u3c8

2. Tökés Arpad TRS – C.S. TranSilva Cluj 19:31

3. Izsak Andras OMS – C.S. Orienter Tg. Mures 24:45

4. Pandaru Cristian MAS – C.S. Orienteering Masters 26:15

 

M 55 (4) 2,6 km 17 C

1. Urdea Gheorghe VIC – Sport Club Or. Victoria 18:57

2. Vassy Zoltán COM – C.S. Compass Cluj 30:44

Plesa Nicolae MAS – C.S. Orienteering Masters mp

Nicolae Ioan MAS – C.S. Orienteering Masters mp

M75 (1) 2,0 km 16 C

1. Hecko Iosif SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare21:41

 

F10 (14) 1,2 km 9 C

1. Perta Alexia-raluca Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu 13:44

2 Nechita Raluca MAS – C.S. Orienteering Masters 14:00

3. Stroia Daria Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu 17:33

4. Stroia Denisa Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu 17:37

5. Farcas Luiza Lic.Ec.Emanuil Gojdu 18:54

6. Popa Briana Sc. Gen. nr.6 Hunedoara 24:29

Florean Mara-Maria Lic.Ec.Emanuil Gojdu mp

Hadric Cristina Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara mp

Sandu Iarina Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu mp

Covaciu Ana MAS – C.S. Orienteering Masters mp

Batranu Denisa Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara mp

Costea Alexandra Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara mp

Leonte Delia Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu mp

Ambreno Romina Col.Nat.Informatica Tr.Lalescu mp

 

F14 (14) 1,4 km 13 C

1. Virag Timea VCJ – C.S. Vointa Cluj 11:00

2. Galateanu Adela Maria UNF – C.S. UNEFS Bucuresti 12:47

3. Galateanu Daria Ioana UNF – C.S. UNEFS Bucuresti 12:53

4 Rob Terezia CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 13:25

5. Tecar Denisa SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare14:50

6. Roman Alexandra SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare17:10

7. Teca Alina PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 17:21

8. Erli Andreea SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare19:13

9. Andrasescu Diana Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara 25:09

10. Ciobanu Madalina Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara 28:26

11. Nastase Delia Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara 31:37

12. Poiana Alina CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 34:59

13. Cionadi Stefania Sc.Gimnaziala 12 Hunedoara 38:33

14. Chicirean Andrea MAS – C.S. Orienteering Masters 43:41

 

F18 (11) 2,6 km 17 C

1. Neda Agnes VCJ – C.S. Vointa Cluj 17:21

2. Neda Katalin VCJ – C.S. Vointa Cluj 18:28

3. Bonto Diana CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 18:41

4. Culcean Roxana SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare19:08

5. Ciulean Semida CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 19:30

5. Georgescu Alice Andreea UNF – C.S. UNEFS Bucuresti 19:30

7. Tamas Denisa SBS – C.S. Spria Baia Sprie 19:59

8. Mandel Reka PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 21:23

9. Habina Daiana CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 23:14

10. Barbus Flaviana FOX – C.S. Silver Fox Deva 33:39

11. Suster Ana VIC – Sport Club Or. Victoria 1:01:14

Camp. Nat. Parc-Oras et.1 + Trof. Hunedoarei D 23.03.2014 10:25

Results OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014 Page 4

 

FEMININ

F21 (8) 2,6 km 17 C

1. Tetisan Anca SES – Stiinta-Electrosistem B.Mare17:20

2. Sandieva Yana NSA – NSA Siven Bulgaria 18:01

3. Hepcal Andrea NRD – C.S. „NORD” Baia Mar 18:10

4. Popescu Adina UNF – C.S. UNEFS Bucuresti 19:26

5. Laszlo Monika CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 22:51

6. Graur Viorica MAS – C.S. Orienteering Masters 25:03

7. Raduly Annamaria VSK – C.S.M.”VSK Csikszereda” M3.C5i:u0c1

8. Ene Melania PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 45:10

 

F45 (2) 2,0 km 16 C

1. Laza Ileana CSS – C.S. Scolar Baia Sprie 17:43

2. Birtha Melania PCM – Palatul Copiilor M. Ciuc 19:39

 

Open (7) 1,4 km 13 C

1. Dobirta Alexandru MAS – C.S. Orienteering Masters 35:23

2. Teban Ana-Maria MAS – C.S. Orienteering Masters 39:27

3. Rusu Adrian VIC – Sport Club Or. Victoria 43:45

4. Albaceanu Adrian VIC – Sport Club Or. Victoria 47:40

5 Dumitrel Daniel VIC – Sport Club Or. Victoria 51:51

6 Cofaru Alexandru VIC – Sport Club Or. Victoria 51:55

Burcescu Loredana MAS – C.S. Orienteering Masters mp

 

OPT (3) 2,0 km 16 C

1 Divin Gheorghe ADY – C.S. Ady Liceum Oradea 14:44

2 Szikszai Attilla TRS – C.S. TranSilva Cluj 17:23

3 Lodor Cristian VIC – Sport Club Or. Victoria 32:26

 

Results OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

doi × cinci =

ACTUALITATE
A murit jurnalistul Andrei Dumitru Vlad         GOSPODĂREŞTE. Firma care se ocupă de deszăpeziri la Deva este pregătită să intervină         Apel umanitar. Ioan Vălean are nevoie urgentă de o transfuzie de sânge         Colecționar de antichități lăsat fără artefactele antice provenite din Munții Orăștiei         Microbuz implicat într-un accident rutier pe DN 66         Se strică vremea. Vin ninsori abundente         Premianții Concursului Internațional de Interpretare Vocală         S-a redeschis traficul rutier pe Podul peste Mureș         Hoți de lemne prinși în pădurea Petroșaniului         Când va începe restaurarea vechii biserici din Boz         Doru Vișan – fost director al Termocentralei Paroșeni, lăsat de hoți fără electrocasnice         Cât va costa intrarea la patinoar în Deva         Cetatea Devei la Târgul de Turism         Doi jandarmi au salvat o femeie din mâinile unui jefuitor         Proiectul vânzării terenului de 80.000 de metri pătrați unei companii germane a fost respins         Angajații APIA Hunedoara au continuat protestul         Hunedoara anilor 1960, descrisă de scriitori: orașul uriaşului complex de uzine unde fierbe în clocot oţelul         Brandul Sense anunta mari reduceri de Black Friday         Un vârstnic de 95 de ani a fost jefuit         Imagini de pe șantierul Lotului IV al autostrăzii Lugoj – Deva. Cum s-a lucrat