L5HD/S-a stabilit țintarul!

Derbi-ul Ligii a V-a Hunedoara, Cetate Răchitova – Mureșul Pricaz se va juca la începutul lui octombrie. VEZI PROGRAMUL TURULUI!

DSC_0230

Comisia de Competiții a Asociației Județene de Fotbal (AJF) Hunedoara a stabilit și dat publicității programul turului campionatului Ligii a V-a Hunedoara, ediția 2015-2016.

Astfel, format dintr-o singură serie de 14 echipe cel de-al doilea eșalon fotbalistic va debuta la sfârșitul luni, duminică 30 august, la ora 11:00, atunci când sunt programate să se dispute meciurile primei etape.

Campioanele sezonului trecut Cetate Răchitova (Seria I) și Mureșul Pricaz (Seria a II-a), se vor înfrunta într-un veritabil derby al campionatului în etapa a VI-a, pe 4 octombrie, pe terenul de la Ciula Mare.

Prima parte a campionatului se va încheia duminică, 22 noiembrie, cu etapa a XIII-a, iar pe parcurs nu va exista nicio rundă intermediară.

FOTBAL / LIGA A V-A HUNEDOARA

Programul turului campionatului Ligii a V-a  Hunedoara,  sezonul 2015-2016

Etapa 1, DUMINICĂ, 30 august

Zarandul Crişcior – Ponorul Vaţa

Mureşul Pricaz – Victoria Dobra

Cerna Lunca Cernii – CSC Ilia

Berianul Beriu – AS Sântămăria Orlea

Agrocompany Băcia – Santos Boz

Măgura Pui – CS Ghelari

Unirea General Berthelot  – Cetate Răchitova

 

Etapa a 2-a, DUMINICĂ, 6 septembrie

Victoria Dobra – Zarandul Crişcior

CSC Ilia – Mureşul Pricaz

AS Sântămăria Orlea – Cerna Lunca Cernii

Santos Boz – Berianul Beriu

CS Ghelari – Agrocompany Băcia

Cetate Răchitova – Măgura Pui

Ponorul Vaţa – Unirea General Berthelot

 

Etapa 3-a, DUMINICĂ,  13 septembrie

Victoria Dobra – Ponorul Vaţa

Zarandul Crişcior – CSC Ilia

Mureşul Pricaz – AS Sântămăria Orlea

Cerna Lunca Cernii – Santos Boz

Berianul Beriu  – CS Ghelari

Agrocompany Băcia – Cetate Răchitova

Măgura Pui – Unirea General Berthelot

 

Etapa a 4-a, DUMINICĂ, 20 septembrie

CSC Ilia – Victoria Dobra

AS Sântămăria Orlea – Zarandul Crişcior

Santos Boz – Mureşul Pricaz

CS Ghelari – Cerna Lunca Cernii

Cetate Răchitova – Berianul Beriu

Unirea General Berthelot  – Agrocompany Băcia

Ponorul Vaţa – Măgura Pui

 

Etapa a 5-a, DUMINICĂ, 27 septembrie

CSC Ilia – Ponorul Vaţa

Victoria Dobra – AS Sântămăria Orlea

Zarandul Crişcior – Santos Boz

Mureşul Pricaz – CS Ghelari

Cerna Lunca Cernii – Cetate Răchitova

Berianul Beriu  – Unirea General Berthelot

Agrocompany Băcia – Măgura Pui

 

Etapa a 6-a, DUMINICĂ, 4 octombrie

AS Sântămăria Orlea – CSC Ilia

Santos Boz – Victoria Dobra

CS Ghelari – Zarandul Crişcior

Cetate Răchitova – Mureşul Pricaz

Unirea General Berthelot      – Cerna Lunca Cernii

Măgura Pui – Berianul Beriu

Ponorul Vaţa – Agrocompany Băcia

 

Etapa a 7-a, DUMINICĂ, 11 octombrie

Ponorul Vaţa – AS Sântămăria Orlea

CSC Ilia – Santos Boz

Victoria Dobra – CS Ghelari

Zarandul Crişcior – Cetate Răchitova

Mureşul Pricaz – Unirea General Berthelot

Cerna Lunca Cernii – Măgura Pui

Berianul Beriu    – Agrocompany Băcia

 

Etapa a 8-a, DUMINICĂ, 18 octombrie

Santos Boz – AS Sântămăria Orlea

CS Ghelari – CSC Ilia

Cetate Răchitova – Victoria Dobra

Unirea General Berthelot  – Zarandul Crişcior

Măgura Pui – Mureşul Pricaz

Agrocompany Băcia – Cerna Lunca Cernii

Berianul Beriu    – Ponorul Vaţa

 

Etapa a 9-a, DUMINICĂ, 25 octombrie

Ponorul Vaţa – Santos Boz

AS Sântămăria Orlea – CS Ghelari

CSC Ilia – Cetate Răchitova

Victoria Dobra – Unirea General Berthelot

Zarandul Crişcior – Măgura Pui

Mureşul Pricaz – Agrocompany Băcia

Cerna Lunca Cernii – Berianul Beriu

 

Etapa a 10-a, DUMINICĂ, 1 noiembrie

CS Ghelari – Santos Boz

Cetate Răchitova – AS Sântămăria Orlea

Unirea General Berthelot   – CSC Ilia

Măgura Pui – Victoria Dobra

Agrocompany Băcia – Zarandul Crişcior

Berianul Beriu  – Mureşul Pricaz

Cerna Lunca Cernii – Ponorul Vaţa

 

Etapa a 11-a, DUMINICĂ, 8 noiembrie

Ponorul Vaţa – CS Ghelari

Santos Boz – Cetate Răchitova

AS Sântămăria Orlea – Unirea General Berthelot

CSC Ilia – Măgura Pui

Victoria Dobra – Agrocompany Băcia

Zarandul Crişcior – Berianul Beriu

Mureşul Pricaz – Cerna Lunca Cernii

 

Etapa a 12-a, DUMINICĂ, 15 noiembrie

Cetate Răchitova – CS Ghelari

Unirea General Berthelot  – Santos Boz

Măgura Pui – AS Sântămăria Orlea

Agrocompany Băcia – CSC Ilia

Berianul Beriu   – Victoria Dobra

Cerna Lunca Cernii – Zarandul Crişcior

Mureşul Pricaz – Ponorul Vaţa

 

Etapa a 13-a, DUMINICĂ, 22 noiembrie

Ponorul Vaţa – Cetate Răchitova

CS Ghelari – Unirea General Berthelot

Santos Boz – Măgura Pui

AS Sântămăria Orlea – Agrocompany Băcia

CSC Ilia – Berianul Beriu

Victoria Dobra – Cerna Lunca Cernii

Zarandul Crişcior – Mureşul Pricaz

 

Comentarii FB

comentarii




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

2 + 19 =

ACTUALITATE
O piață din Deva se va numi a Regelui Mihai I al României         Colindători la primărie         Coroane de flori în memoria Majestății Sale Regele Mihai I         Cântecul măturătoarei de fluturi         Nicolae Furdui Iancu va colinda la Deva         Demers ciudat. Brandul Arsenie Boca a fost luat de un maghiar         Directoarea șpăgară din Petroșani a fost condamnată         Braconierul oprit cu focuri de armă de poliţistul Roman Murar         Risc de avalanșă în munți         Vânătoare ilegală         Povestea aeroportului InternaŢional sibiu continuă alături de voi         Lista drumurilor județene din Hunedoara modernizate în 2017         „Crăciunul Vienez” deschide sala mare a Centrului Cultural „Drăgan Muntean”         Polițiștii din Lupeni și-au reclamat șeful, întors la lucru după nouă luni de concediu medical         Bilațul investițiilor în spitalele din județul Hunedoara         A încărcat mai mult lemn decât trebuia         Transport ilegal de lemne         Bătaie cu urmări grave         Lucrări recepționate pe strada Pietroasa din Deva         Concerte reprogramate, ca urmare a decretării doliului național