FUTSAL/LIGA 1/Derby nedecis

Autobergamo Deva rămâne neînvinsă în actualul sezon şi după jocul de pe terenul multiplei campioane a României, City Us Târgu Mureş disputat în această seară în cadrul etapei a XIX-a. VEZI CLASAMENTUL!

Sursa foto: cityus.ro

Ultimul joc al rundei a XIX-a Ligii 1 a fost şi cel mai disputat. City ‘Us Târgu Mureş – Autobergamo Deva s-a încheiat la egalitate, scor 6-6. La pauză a fost 3-3!

Deva a fost în avantaj pe tabela de marcaj în două rânduri: scor 2-3 minutul 16:49 şi 5-6 (37:17 – din lovitură de la 10 metri, foto mare), ambele goluri au fost înscrise de Florin Matei, însă la final a trebuit să se mulţumească doar cu un punct. Csoma Ferencz a stabilit scorul final cu un minut şi 33 de secunde înainte de ultimul fluier.

Celelalte 9 goluri au fost marcate de Csoma Alpar (04:22), Bogdan Kovacs (05:23), Nicuşan (18:27), Mimi Stoica (22:22) şi Cosmin Gherman (31:14), respectiv Florin Matei (12:12), Robert Lupu (05:54, 25:27) şi Gică Ţiglar (31:28). 11f17ce1efd610be4cd8b95602474164

În repriza secundă Adrian Moţ (25:49) – pentru intrare dură la adversar – şi portarul Vlad Iancu (foto mic, 31:12) – a jucat mingea cu mâna în afara careului – au fost eliminaţi direct.

Egalitate a fost şi în tur la Deva, scor 7-7. Avantaj Târgu Mureş!

11.  Clujana Cluj-Napoca 17 2 1 14 52-120 7P
NOTA: Echipa Smart Bucureşti a fost exclusă din toate competiţiile de către Federaţia Română de Fotbal.