FOTOGALERIE/ARTE MARŢIALE/FINAL DE AN CU MEDALII/Karateka de la CS Heian Deva pe podium la Cupa României

Karateka de la Clubul Sportiv Heian Deva au participat cu succes la Cupa României de karate unde au urcat de 11 ori pe podiumul de premiere de şase ori pe cea mai înaltă treaptă. VEZI CE LOC  A OCUPAT HEIAN DEVA ÎN CLASAMENTUL CLUBURILOR!

12-HEIAN

Sportivii de la CS Heian Deva (foto), s-au aflat printre protagoniştii ediţiei din acest an a Cupei României la karate. Şi de această dată karateka Andra Daniliuc a obţinut cele mai bune rezultate pentru delegaţia deveană s-a clasat pe locul 1 la kata şi a luat trofeul “Best of the best” decernat celui mai bun sportiv dintre toţi participanţii.

Au mai urcat pe podiumul de premiere şi Carmen Tatoiu – locul 1 la kumite şi locul 2 la kata şi Cristian Josan – locul 2 la kata ambii la categoria 9-10 ani; Diana Tatoiu – locul 1 la kata şi locul 3 la kumite şi Denisa Pădurean – locul 1 la kata – ambii la categoria 11-12 ani; Diana Josan – locul 1 la kata şi Maria Nedelcu – locul 2 la kata şi locul 3 la kumite ambii la categoria 13-14 ani.

Cu aceste rezultate CS Heian Deva s-a clasat pe locul 8 din 40 de cluburi. (VEZI CLASAMENTUL DE SUB GALERIA FOTO)

Sportivii de la CS Heian Deva sunt antrenaţi de Sensei Marius Biji – 4 DAN.

“Felicitări sportivilor mei care au încheiat anul competiţional cu rezultate onorabile. Ne aşteaptă un an 2015 interesant… cu schimbări de categorii pentru unii… aşa că ne relaxăm, îl asteptam pe Moşu’ să ne dea motivaţie pentru anul viitor”, a postat pe contul personal de FB, Sensei Marius Biji.

Cupa României de karate a fost ultima competiţie importantă din calendarul anului 2014 al Federaţiei Române de Karate WKC la care au participat 540 de sportivi din întreaga ţară.