VIDEO-FOTBAL/LIGA A IV-A HUNEDOARA-SENIORI/Hercules a îndoit Metalul!

Hercules Lupeni a făcut scorul campionatului cu codașa Metalul Crișcior. VEZI CASETELE TEHNICE ȘI CLASAMENTELE – seniori și juniori – ALE ETAPEI A XXIV-A!

11020791_947151768653087_6972298841920081939_n

Într-un meci care a contat pentru etapa a XXIV-a a Campionatului Județean de fotbal Hunedoara echipa Hercules Lupeni a învins cu categoricul scor de 18 – 0, la pauză 9 – 0, pe Metalul Crișcior.

Este cea mai mare diferență de scor înregistrată într-un joc în sezonul 2014-2015. Cele mai multe goluri, 4, au fost marcate de Alexandru Harangozo

Cu antrenor doar pe foaia de joc…cu rezerva de portar Ovidiu David între buturi și portarul titular Ovidiu Zmău în teren între cei doar 9 jucători de câmp, Metalul Crișcior a reușit să reziste doar 7 minute în fața lui Hercules Lupeni, care a mișcat tabela prin Remus Moldovan.

Scorul a fost majorat de frații Alexandru și Andrei Harangozo. În minutul 16 ”veteranul” din poarta Crișciorului, Ovidiu David (44 ani), s-a accidentat și a cerut să fie schimbat iar la final a anunțat că își va agăța mănușile în cui.

Până la final meciul a curs într-o singură direcție, spre poarta Metalului Crișcior apărată de juniorul C. Zontea care a încasat 15 goluri.

Și arbitrul întâlnirii a fost pus în dificultate de numărul mare de goluri. A fost nevoit să noteze numele marcatorilor și la rubrica “avertismente”.