MECI AMICAL/Test egal dar cu multe goluri

Echipele CNS Cetate Deva și FC Hunedoara au încheiat la egalitate al doilea joc amical susținut săptămâna trecută și disputat sâmbătă pe Stadionul “Cetate”.

16-AMICAL

Partida dintre CNS Cetate Deva și FC Hunedoara s-a încheiat cu scorul de 2 – 2 stabilit în prima repriză. Gazdele au deschis scorul chiar în primul minut de joc prin sărbătoritul zilei și golgheterul echipei, Adrian Pribac și l-au majorat prin Dan Suciu (10). Oaspeții au încheiat mitanul în forță reușind egalarea prin Cristian Creciunesc (43), după ce Răzvan Drăgoescu reușise să reducă din diferență în minutul 23. Toate cele patru goluri au fost marcate din acțiune.

Antrenorii ambelor echipe, Marius Sîrbu – CNS Cetate Deva și Victor Roșca – FC Hunedoara, au rulat toți jucători din lot avuți la dispoziție.

Primul joc dintre Hunedoara și Deva, care s-a jucat miercuri, 22 iulie, pe Stadionul  “Michael Klein” s-a încheiat cu scorul de 2 – 3 (au marcat Darius Ursachi și Răzvan Drăgoescu repesctiv Dan Suciu, Adrian Pribac și Tudor Șaucă).

În această săptămână ambele grupări hunedorene din Liga a III-a vor disputa alte jocuri amicale după următorul program: CNS Cetate Deva – Aurul Certej (miercuri, 29 iulie, ora 18:00, la Deva), și cu Nuova Becicherecu Mic,  sâmbătă 1 august, în deplasare. respectiv FC Hunedoara – Național Sebiș, sâmbătă 1 august.

Campionatul Ligii a III-a ediția 2015-2016 va debuta luna viitoare pe 29 august.