FOTBAL. Rezultatele etapei a V-a din Liga a IV-a județeană

FOTBAL. Rezultatele etapei a V-a din Liga a IV-a județeană

 

 

ACS Hercules Lupeni  – CS Hunedoara  2 – 1 (1 – 0)

 

ACS Hercules Lupeni: 21 Farkaş Adrian – 3 Roşian Adrian,  4 Ionaşc Cristian, 5 Firan Andrei, 6 Ungurianu Raul, 7 Moldovan Remus(16 Filip Ioan min. 62), 9 Băcăran Petre(17 Pop Marius min. 90), 8 Ciocârlan Cristian(cap)(15 Cojocaru Alexandru min. 90+2) 2 Cişmaşiu Raul, 10 Harangozo Andrei(18 Rădulescu Gabriel min. 79),  11 Roşian Ioan.

Rezerve:  12 Niţu Alexandru

CS Hunedoara:  1 Cobliş Andrei(12 Paşca Florin min. 46) – 3 Daisa Cosmin, 4 Ciumaşu Cosmin, 5 Mercurean Gabriel, 6 Băban Ovidiu (19 Teodorescu Antonio min. 46), 7 Lăcătuş Flavius, 8 Popa Robert, 9 Marcu Alexandru (20 Moroşanu Mihai min. 73), 10 Stan Ovidiu, 11 Scorobete Andrei, 14 Ciucurescu Raul(cap).

Au marcat: (Firan Andrei min. 30, Ciocârlan Cristian min. 66 / Mercurean Gabriel min. 85)

 

 

CSO Retezatul Haţeg  – AS Aurul Brad 3 – 1 (2 – 0)

 

CSO Retezatul Haţeg: 12 Cimporescu Marius – 3 Daj Marin(cap), 6 Laslău Daniel, 9 Crişan Andrei(80 Pop Fabian min. 64), 8 Simoneac Mihai, 10 Vîrlan Andrei(2 Ştefan Bogdan min. 84), 17 Piţigoi Marius, 18 Aiojoaiei Cătălin, 21 Pîrvu Vasile, 77 Vişan Constantin(20 Maier Sergiu min. 81), 99 Belei Dănuţ(7 Caia Nicolae min. 54).

Rezerve:  1 Furdui Radu –  95 Dăncescu Darius

CSA Aurul Brad:  1 Ilea Marius – 4 Filipaş Radu, 5 Leaha Mihai(cap), 7 Deak Alexandru, 15 Filipaş Ionuţ, 18 Cristea Lucian(10 Rostaş Andrei min. 57), 16 Talpaş Mihai, 11 Miclean Viorel (8 Rucăreanu Alin min. 59), 17 Almăşan Alexandru, 14 Vurdea Mihai, 3 Lazăr Ioan..

Rezerve:21 Costea Darius – 6 Indrieş Raul

Eliminări: Filipaş Ionuţ min. 79, Almăşan Alexandru min. 89.

Au marcat: (Vîrlan Andrei min. 36, Vişan Constantin min. 41, Simoneac Mihai min. 66 / Deak Alexandru  min. 61.)

 

CS Inter Petrila  – AS Universitatea Petroşani  3 – 0 (0 -0)

 

CS Inter Petrila: 1 Haring Marius(12 Gâmbuţă Valentin min. 85) – 4 Keszeg Marius, 8 Matei Marius, 10 Duma Adrian(11 Androne Ioan min. 70), 16 Agapi Adrian, 17 Cîmpean Adrian(cap), 18 Horvath Daniel, 19 Dolha Adrian(6 Coste Lucian min. 79), 20 Kalai Iosif, 21 Tăian Vlad(9 Zavracu Daniel min. 55), 27 Perşe Robin.

AS Universitatea Petroşani: 80 Stoica Bogdan(96 Deliu Bogdan min. 83) – 3 Colţişor Sergiu, 4 Puian Adrian(13 Albulescu Bogdan min. 46), 5 Bulimej Ionuţ, 7 Arcuşi Lucian, 8 Raboj Daniel, 9 Plăcintă Alex., 10 Grigoraş Marius, 11 Popesc Ovidiu (cap), 16 Ceru Paul, 17 Tămăşiloni Marius

Rezerve: 2 Cucăilă  Marius, 6 Popa Rareş.

Au marcat: (Kalai Iosif min. 48, Dolha Adrian min. 55, Zavracu Daniel min. 73 )

 

AS Metalul Crişcior Brad  – ACS Şoimul Băiţa 0 – 4 (0 – 2)

 

AS Metalul Crişcior Brad: 1 David Ovidiu – 4 Chelbu Daniel, 6 Ancaş Alexandru(2 Cor Samir min. 46), 8 Costar Răzvan (cap), 10 Ghiurea Claudiu, 9 Vîrdea Alex., 13 Deoancă Alexandru,  7 Torokai Flavius, 3 Iga Alexandru, 11 Rotariu Flavius, 17 Mureşan Răzvan.

Rezerve: Zontea Laurenţiu – 5 Şerban Sebastian, 18 Oprean Alexandru.

ACS Şoimul Băiţa: 1 Huzum Cosmin – 2 Kelemen Roland, 4 Petresc Alexandru(13 Mateescu Sebastian min. 68), 5 Sevastiţa Andrei, 7 Şoit Andrei, 8 Roşca Ciprian(9 Stamatin Claudiu min. 56), 10 Benea Flavius(cap), 11 Ungur Cosmin, 14 Suciu Dan(18 Uruci Adrian min. 69), 15 Chelariu Nicolae, 16 Salamon Lorant(17 Jurj Raul min. 72).

Rezerve:   12 Ursu Marius – 3 Cioran Cătălin

Au marcat: (Roşca Ciprian min. 15, Suciu  Dan min. 28, 68, Petresc Alexandru min. 67.)

 

AS Aurul Certej  – ACS Minerul Uricani 4 – 0 (2 – 0)

 

AS Aurul Certej: 12 Cibotaru Petru – 18 Lăcătuş Emanuel(13 Thoth Robert min. 66), 2 Ciobanu Bogdan(5 Corinda Robert min. 36), 6 Cibian Florin(cap), 8 Isac Paul, 9 Sav Victor, 15 Motoc Paul, 10 Lupşa Marius, 16 Băeşu Marian(11 Horţ Cătălin min. 56), 17 Stanca Cosmin(Părău Adrian min. 46), 14 Tescu Ovidiu.

Rezerve: 22 Botezat Alexandru – 4 Boldor Denis, 3 Duţă Robert

ACS Minerul Uricani: 52 Beleni Iosif – 7 Anghelina Andrei, 14 Trestian Gabriel, 6 Irina Cornel, 4 Erdos Andrei, 10 Vajda Andrei(cap)(18 Ţîmpu Adrian min. 72), 8 Mavroian Ştefan(3 Boroghină Alin min. 75), 11 Scurtu Daniel, 9 Romanesc Petrică, 15 Preoteasa George, 16 Suvac Florin.

Rezerve: 22 Wilk Bogdan – 5 Scurtu Vasile.

Au marcat: (Motoc Paul min. 16, 63, Băeşu Marian min. 24, Tescu Ovidiu min. 62.)

 

ACS  Victoria Călan  – CSM Jiul Petroşani  4 – 1 (2 – 1)

 

ACS  Victoria Călan: 1 Bozeşan Florin – 2 Muntean Bogdan(3 Cic Călin min. 75), 5 Spătar Narcis(10 Stănculea Răzvan min. 63), 6 Marinca Adrian, 7 Ionaşcu Tiberius, 8 Moldovan Marius (cap), 9 Corobea Cosmin, 11 Radu Cosmin, 15 Mînja Andrei(18 Iacob Flavius min. 68), 16 Damian Claudiu(17 Popa Gabriel min. 75), 19 Fulea Claudiu.

Rezerve: 12 Corobea Mihai – 14 Avădanei Felix, 4 Bicăzan Călin.

CSM Jiul Petroşani: 1 Mihalache Sergiu – 7 Păsărică Marian(23 Totor Alin min. 84), 10 Miron Denis, 13 Sandu Remus(cap), 14 Stamate Iulius(38 Lucaci Răzvan min. 84), 15 Mîndruţ Vlad, 21 Nicu Alexandru, 25 Matraş Claudiu, 29 Popescu Andu, 31 Avram Marius(30 Stoin Raul min. 15), 37 Savu Daniel(5 Petrici Răzvan min. 88).  

Rezerve: 12 Ghiţan Sorin – 34 Turdean Codruţ.

Au marcat: (Muntean Bogdan min. 27, Moldovan Marius min. 29, Stănculea Răzvan min. 79, Iacob Flavius min. 90 / Stoin Raul min. 44)

 

Clasament seniori

 

 

Nr. ECHIPA J C E P Goluri Puncte
Marcate Primite
1 AS Hercules Lupeni 5 4 1 0 8 1 13
2 CS Inter Petrila 5 4 0 1 12 3 11
3 ACS Șoimul Băița 5 3 1 1 8 4 10
4 AS Aurul Certej 5 3 1 1 10 8 10
5 ACS Victoria Călan 5 3 0 2 11 5 9
6 CS Hunedoara 5 2 2 1 9 3 8
7 CSO Retezatul Hațeg 5 2 1 2 7 6 7
8 CSM Jiul Petroșani 5 2 0 3 5 12 6
9 CSA Aurul Brad 5 1 1 3 5 10 4
10 “U”  Petroșani 5 1 0 4 4 11 3
11 AS Metalul Crișcior Brad 4 0 1 3 2 9 1
12 ACS Minerul Uricani 4 0 0 4 0 9 0
 

 

 

 

 

Rezultate juniori

 

Metalul Crişcior Brad -ACS Şoimul Băiţa 1-3

ACS Hercules Lupeni- CS Hunedoara 1-8

AS Aurul Certej- Minerul Uricani 6-1

CS Inter Petrila- AS “U” Petroşani 4-0

CSO Retezatul Haţeg- CSA Aurul Brad 2-1

ACS Victoria Călan- CSM Jiul Petroşani 1-7

 

 

Clasament

 

 
Nr. ECHIPA J C E P Goluri Puncte
Marcate Primite
1 CSM Jiul Petroșani 5 5 0 0 28 2 15
2 CS Inter Petrila 5 4 1 0 18 7 13
3 CS Hunedoara 5 4 0 1 27 5 12
4 CSO Retezatul Hațeg 5 4 0 1 28 12 12
5 “U”  Petroșani 5 3 1 1 18 8 10
6 ACS Victoria Călan 5 2 0 3 9 18 6
7 CSA Aurul Brad 5 1 1 3 6 10 4
8 AS Aurul Certej 5 1 1 3 10 21 4
9 ACS Minerul Uricani 5 1 1 3 9 22 4
10 ACS Șoimul Băița 5 1 1 3 6 23 4
11 AS Hercules Lupeni 5 0 1 4 9 21 1
12 AS Metalul Crișcior Brad 5 0 1 4 7 26 1

 

 

 

Etapa viitoare 08/09.10.2016

 

AS “U” Petroşani- CSO Retezatul Haţeg

Minerul Uricani- CS Inter Petrila

CS Hunedoara- AS Aurul Certej

CSM Jiul Petroşani- ACS Hercules Lupeni

Metalul Crişcior Brad- ACS Victoria Călan

ACS Şoimul Băiţa- CSA Aurul Brad

Comentarii FB

comentarii


TAG


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

unsprezece − șase =

ACTUALITATE
DACFEST. „Sub semnul lupului” pentru a opta oară         DEZVOLTARE URBANĂ. Deva a primit bani europeni la mica înţelegere         JOCURI DE CULISE LA DEVA. Ovidiu Moş (PSD) a „premiat” consilierii PSRo care l-au făcut primar         Persoană rătăcită Pasul Vâlcan         Șeful Poliției Hunedoara despre cazul polițistului ucis în gara suceveană         Traian Berbeceanu, despre cazul șocant al polițistului ucis în gara suceveană         Accident pe Calea Zarandului         Adolescentă înșelată pe stradă         Prins la furat de cărbune         Căutări în noapte. O tânără s-a rătăcit în Masivul Retezat         Parada portului popular. Centrul vechi al Hunedoarei a fost animat de pădureni         Restricții pe drumurile Hunedoarei         Avertizare meteorologică         Statuia Regelui Ferdinand I, de la Orăștie         Accident rutier la ieșirea din Petroșani         Motociclist rănit într-un accident         Un tânăr s-a prăbușit cu parapanta la poalele Retezatului         Calendar rural. Zile de muncă și zile de sărbătoare         Soarta Cimitirului celor uitați de pe șantierul autostrăzii Lugoj – Deva         Ziua Porților Deschise la Castelul Corvinilor