FOTBAL/LIGA A III-A, SERIA A IV-A, ETAPA A XV-A/Rămas bun cu o victorie

În ultimul meci oficial al anului FC Hunedoara a câştigat primul joc din retur! Din a treia încercare…

12-HUNEDOARACa şi când ultima impresie ar conta atunci când ai ca obiectiv promovarea şi închei anul pe locul 3 la 7 puncte în urma liderului jucătorii lui FC Hunedoara şi-au luat rămas bun cu o victorie de la puţinii spectatori care au rămas fideli echipei.

Final de meci la ambele porţi

Într-un meci care a contat pentru etapa a XV-a, FC Hunedoara a învins cu scorul de 2-0 pe Jiul Rovinari. Golurile au fost marcate în debutul şi prelungirile jocului. În minutul 4 Pepenar (foto), a deschis scorul la primul şut pe poartă din careu din centrarea lui Nicula. Tabela de marcaj a fost închisă cu o lovitură de cap din 14 metri de nou intratul Uibariu care a fructificat centrarea în diagonală a lui Vîrtan şi el introdus în teren după pauză (94’). Chiar dacă au controlat în cea mai mare parte jocul finalul a fost unul cu emoţii pentru gazde. În primul minut al prelungirilor olteanul Cîrciumaru – cel mai periculos om al oaspeţilor – a reuşit să trimită mingea în poarta lui Raţ, însă golul a fost anulat pe motiv de poziţie afară din joc. Scor final, 2-0, identic cu cel din tur. Şi pentru FC Hunedoara a fost ultimul joc oficial în 2013 campionatul se întrerupe până la finalul lui februarie 2014. Vacanţă plăcută!

[box border=”full”]

CASETA TEHNICĂ

FC Hunedoara………………….2 (1)

Fl. Raţ – Al. Petresc, Homei, R. Petcu, Lorincz (68’ Vîrtan) – J. Vajda (cpt;) – Oct. Drăgan (76’ Uibariu), Şoit, Pepenar, Fl. Nicula (87’ Apachiţei) – Lintaru (55’ Suciu).Antrenor: Constantin Olariu.

Jiul Rovinari……………………0 (0)

Muja – Tudorache, Cîrciumaru, Dăianu, Văcaru – Frăţilescu, N. Popescu (cpt;), Fotescu, Manea (35’ Mâinerici) – Zamfir, Şoşoi (74’ Calotă). Antrenor: Ioan Trofin.

Au marcat: Pepenar (4’), Uibariu (90+4’)

Arbitru: Mircea Ardelean. Asistenţi: Casian Băla şi Alina Mihoc (toţi din Arad). Stadion: „Michael Klein”. Spectatori: 150