13.4 C
Deva
miercuri, mai 1, 2024

FOTBAL ÎN SALĂ/PLAY-OFF/Pas greșit

Lidera campionatului regulat Autobergamo Deva a fost învinsă aseară, la limită, de City ’Us Târgu Mureş, în primul joc din semifinalele play-off-ului Ligii 1. Jocul revanșă va avea loc marți 5 mai în Sala Sporturilor.

11193310_815733498482477_1585049294283561593_n

Autobergamo Deva a fost învinsă, la limită, scor 1-2 (1-0), de City ’Us Târgu Mureş, în primul joc din semifinalele play-off-ului Ligii 1.

Deva a marcat prima prin Florin Ignat în minutul 10. Ion Al-Ioani a egalat situația pe tabela de marcaj (’22), iar Emil Răducu a înscris golul victoriei gazdelor în ultimele secunde de joc.

În minutul 35 deveanul Cristi Matei a ratat o lovitură de penalitate de la 10 metri – șut pe lângă poartă.

Astfel, calificarea în finala campionatului Ligii 1 de futsal se va decide la Deva săptămâna viitoare. Jocul revanșă, este programată pentru 5 mai, de la ora 19:00 în Sala Sporturilor.

Autobergamo Deva are doar varianta victoriei și astfel să trimită disputa în jocul decisiv care se va juca tot la Deva pe 6 mai.

City ’Us Târgu Mureş a încheiat campionatul regulat al Ligii 1 pe locul 4.

Meciurile din play-off-ul Ligii 1 de futsal se joacă în sistemul cel mai bun din 3 jocuri.

În Faza 1 Autobergamo Deva a învins în două jocuri, scor 6 – 4 și 7 – 1 pe Muncitorul Reșița iar City ’Us Târgu Mureş a trecut tot în două jocuri, scor 2 – 0 și 7 – 2, de Sipcom Sfântu Gheorghe.

În primul joc al celeilalte semifinale Dunărea Călărași a trecut cu scorul de 3 – 0 de Futsal Klub Odorheiu Secuiesc.