FOTBAL ÎN SALĂ/LIGA 1/PLAY-OFF/Autobergamo Deva out din play-off

Campioana en-titre și lidera campionatului regulat, Autobergamo Deva a fost eliminată din play-off în semifinale de City ‘Us Târgu Mureș cu scorul general de 0 – 2.

DSC_0501

Autobergamo Deva a pierdut, scor 3 – 5, și meciul retur din semifinalele play-off-ului Ligii 1 la futsal disputat în această seară, pe teren propriu, cu City ‘Us Târgu Mureș. La pauză a fost 1 – 1 cu golurile marcate de Florin Ignat în minutul 13 și Mimi Stoica (’17).

După reluare Târgu Mureș s-a desprins la două goluri pe tabela de marcaj cu dubla reușită de Ioan Al-Ioani (’29, ’33).

Deva a redus din diferență prin același Ignat (’36), doar că Mimi Stoica a revenit în prim plan și a marcat încă două goluri în ultimul minut pentru 2 – 4 și 3 – 5.

Între timp, în același minut 40, decarul Devei, Cristi Obadă a marcat și el pentru 3 – 4.

Meciul tur disputat în urmă cu o săptămână la Târgu Mureș,  City ‘Us a învins, scor 2 – 1, pe Autobergamo Deva.