FOTBAL / CUPA ROMÂNIEI, EDIȚIA 2014-2015, FAZA PE JUDEȚUL HUNEDOARA/Ciocnire șoc!

Două dintre echipele de pe podiumul Ligii a IV-a Hunedoara se vor înfrunta în sferturile de finală ale Cupei României, ediția 2014-2015. Cele patru jocuri sunt programate pentru miercuri, 20 mai, ora 17:00. VEZI PROGRAMUL!

DSC05014

Meciul șoc din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, ediția 2014-2015, faza pe județul Hunedoara va pune față în față, pe Terenul Comunal din Crăciunești echipele Șoimul Băița și CNS Cetate Deva.

Cele două fruntașe ale Campionatului Județean de fotbal Hunedoara, Șoimul Băița (locul 3) și CNS Cetate Deva (locul 1), s-au înfruntat de curând, chiar miercuri, 6 mai, în etapă intermediară tot la Crăciunești iar victoria a revenit Devei cu scorul de 2 – 1.

Este singurul joc din antepenultima etapă a competiției KO între echipe din același eșalon. În celelate trei partide se vor înfrunta formații din Liga a V-a și Liga a IV-a (vezi programul).

Toate partidele se vor disputa în manșă unică.Primele echipe sunt gazdă. Dacă după 90 de minute scorul se menține egal, se vor juca două reprize de prelungiri de câte 15 minute fiecare. Dacă și în acest caz scorul se menține egal, se vor executa lovituri de departajare pentru desemnarea învingătoarei.